Aleksandra Kurzak: [wiek, kariera, mąż, Instagram]

20 grudnia 2021
Przez: : KS

Aleksandra Kurzak to jedna z najbardziej znanych śpiewaczek w Polsce. Na swoim koncie ma już wiele prestiżowych nagród i występach na różnych scenach. Sprawdźmy, co jeszcze wiadomo o jej karierze i życiu prywatnym!

Aleksandra Kurzak: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że artystka urodziła się 7 sierpnia 1977 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 44 lata. Wiadomo także, że pochodzi z Brzegu Dolnego. Jednakże, cała swoją edukacje muzyczną przeszła we Wrocławiu. Tam uczęszczała do szkoły muzycznej oraz ukończyła Wydział Wokalny na tamtejszej Akademii Muzycznej. Oprócz tego, jest także absolwentką Wyższej Szkoły Muzycznej w Hamburgu.

Gwiazda zdradza także niektóre z faktów życia prywatnego. Mianowicie, jej partnerem życiowym jest francuski śpiewak o sycylijskich korzeniach – Roberto Alagna. Oczywiście, nikogo nie zdziwi fakt, że para poznała się właśnie na scenie. Nie musieli długo czekać, aby mieć pewność, że chcą spędzić razem resztę życia. Owocem ich miłości jest córka Malena.

Zobacz także: Kim jest Piotr Kupicha z zespołu Feel?

Aleksandra Kurzak: kariera

Kurzak już jako kilkulatka zaczęła uczyć się grać na fortepianie i skrzypcach. Bardzo szybko odkryła, że muzyka jest jej największa pasją. Pierwsze występy w swojej karierze odnotowała jeszcze w trakcie studiów. Aktualnie, na swoim koncie ma występy w najbardziej prestiżowych operach na całym świecie.

Polskiej śpiewaczce udało się zdobyć uznanie nie tylko krytyków i widowni w kraju, ale także zagranicą. Ponadto, jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach organizowanych na całym świecie. Oprócz tego, warto zaznaczyć, że na swoim koncie ma współpracę z najwybitniejszymi muzykami, dyrygentami i śpiewakami.

Do tej pory, na rynku muzycznym ukazało się dziewięć albumów Aleksandry Pietrzak. Niektóre z nich powstały przy współpracy z jej mężem.

Aleksandra Kurzak kariera
Występ Aleksandry Kurzak

Aleksandra Kurzak: Instagram

Polska śpiewaczka prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @aleksandra_kurzak. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam ponad 21,5 tysiąca użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz