Andrzej Duda z żoną na pogrzebie Elżbiety II. Zasiedli przed prezydentem USA

19 września 2022
Przez: : W.M.

W poniedziałek 19 września odbyły się uroczystości pogrzebowe Elżbiety II. Królową Elżbiety II poza Prezydentem Andrzejem Dudą i jego żoną Agatą pożegnały głowy większości państw z całego świata. Prezydent Polski wspólnie z małżonką pojawili się na ostatnim pożegnaniu zmarłej Królowej Wielkiej Brytanii.

Pogrzeb Elżbiety II

O godzinie 11:00 (12:00 czasu polskiego) w Opactwie Westminsterskim rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe zmarłej 8 marca królowej Wielkiej Brytanii. Elżbieta II pochowana zostanie w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Mszę żałobną odprawi arcybiskup Canterbury, a po nabożeństwie trumna zostanie przewieziona do Zamku Windsor.

Na pogrzeb Elżbiety II poza całą rodziną królewską oraz bliskimi zmarłej królowej zaproszenie otrzymali przedstawiciele większości krajów z całego świata, a także cała śmietanka towarzyska. Zaproszenia na pogrzeb nie wręczono jedynie przedstawicielom Rosji, Białorusi, Birmy, a także Wenezueli, Afganistanu oraz Syrii.

Zobacz także: Ile będzie kosztował pogrzeb Elżbiety II? Część opinii publicznej jest oburzona!

Andrzej Duda z żoną na pogrzebie Elżbiety II

Wśród osobistości z całego świata na pogrzebie Elżbiety II nie mogło zabraknąć także głowy Państwa Polskiego – Prezydenta Andrzeja Dudy z żoną Agatą Kornhauser-Dudą. Para Prezydencka oddała hołd zmarłej królowej już dzień wcześniej, pojawiając się w Westminster Hall, gdzie na widok publiczny wystawiona została trumna z ciałem Elżbiety II.

Zobacz także: Gdzie oglądać pogrzeb Elżbiety II na żywo online? [TRANSMISJA]

Andrzej i Agata Dudowie uchwyceni zostali przez kamery także podczas uroczystości pogrzebowych w Zamku Westminsterskim. Polska Para Prezydencka zasiadła przed prezydentem USA Joe Bidenem i jego małżonką Jill.

Andrzej Duda i Agata Duda-Kornhauser prezentowali się niezwykle dostojnie. Prezydent RP na pogrzebie pojawił się w czarnym garniturze, natomiast jego małżonka wybrała dla siebie dopasowaną sukienkę również w kolorze czarnym, do której dobrała elegancki toczek z woalką.

Pogrzeb królowej transmitowany jest na całym świecie. W polskiej telewizji relacje z ostatniego pożegnania monarchini emitowane są na kanałach TVN 24, TVP1 oraz TVP Info. Transmisja z ceremonii pogrzebowej Elżbiety II emitowana jest także online.

źródło: You Tube/Twitter

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej