Angelina Mango: [wiek, kariera, Eurowizja 2024, Instagram]

10 maja 2024
Przez: : W.M.

Angelina Mango to utalentowana artystka, która podczas Eurowizji 2024 reprezentuje Włochy, śpiewając swój przebój “La noia”. Co o niej wiadomo, ile ma lat, skąd pochodzi? Wszystkie istotne informacje o reprezentantce Włoch.

Angelina Mango: wiek

Angelina Mango ma 23 lata. Piosenkarka reprezentująca Włochy na Eurowizji 2024 pochodzi z Maratei, lecz dorastała w Lagonegro. Jest córką znanych piosenkarzy- Laury Valente, byłej członkini zespołu Matia Bazar, oraz Giuseppe Mango. Od najmłodszych lat miała styczność z muzyką, dlatego Angelina nauczyła się śpiewać oraz grać na pianinie i gitarze. Edukację rozpoczęła w liceum o profilu naukowym, jednakże po śmierci ojca w 2014 roku zdecydowała się przerwać naukę. Dwa lata później przeprowadziła się do Mediolanu, aby tam rozwijać swoją muzyczną karierę.

Angelina Mango, fot. Instagram Eurovision

Angelina Mango: ojciec

Śmierć ojca Angeliny Mango, Giuseppe Mango, była dramatycznym wydarzeniem, które miało duży wpływ na jej życie osobiste i zawodowe. Znany włoski piosenkarz, zmarł nagle w 2014 roku podczas koncertu, doznając ataku serca na scenie. Ten tragiczny moment miał miejsce w momencie, gdy śpiewał jedną ze swoich najbardziej znanych piosenek.
Dla Angeliny, która była wówczas w ważnym okresie swojego życia, śmierć ojca stanowiła punkt zwrotny. Strata bliskiej osoby wpłynęła na jej decyzję o przerwaniu nauki i skupieniu się na rozwijaniu własnej kariery muzycznej.

Angelina Mango: kariera

W 2020 roku Angelina Mango zadebiutowała na rynku muzycznym singlem “Va tutto bene”, a niedługo po tym wydała EP-kę zatytułowaną “Monolocale”. W roku 2021 miała okazję zaprezentować się podczas Milan Music Week, a także wzięła udział w Sanremo Giovani, które jest kwalifikacją do Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo. Niestety, nie udało jej się zakwalifikować do dalszych etapów konkursu. Po podpisaniu kontraktu z Sony Music rozpoczęła współpracę z Enrico Brunim, co zaowocowało nowymi projektami muzycznymi.
W 2023 roku osiągnęła znaczący sukces, zajmując drugie miejsce w finale 22. edycji talent show Amici di Maria De Filippi nadawanego na Canale 5, gdzie zdobyła pierwsze miejsce w kategorii wokalnej. Tego samego roku wypuściła singiel “Ci pensiamo domani”, który szybko trafił do pierwszej dziesiątki włoskich list przebojów, a także kolejną EP-kę zatytułowaną “Voglia di Vivere”.
Jej kariera nabrała rozpędu w lutym 2024 roku, kiedy to zwyciężyła z piosenką “La noia” na 74. Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, co zapewniło jej prawo do reprezentowania Włoch na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2024

W 2024 roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Malmö w Szwecji, dzięki zwycięstwu Loreen w poprzednim roku. To państwo po raz kolejny staje się gospodarzem tego wielkiego muzycznego wydarzenia, które co roku przyciąga uczestników z większości krajów europejskich.
W konkursie rywalizują reprezentanci różnych narodów, którzy muszą najpierw przejść przez etap półfinałów. Do finału konkursu automatycznie kwalifikują się tzw. kraje “Wielkiej Piątki”, które są największymi finansowymi wkładkami do Europejskiej Unii Nadawców. Do tej grupy należą Włochy, co oznacza, że Angelina Mango miała zapewnione miejsce w finale. Oprócz Włoch, w skład Wielkiej Piątki wchodzą także Francja, Niemcy, Hiszpania oraz Wielka Brytania.

Zobacz także: Kim jest Nemo ze Szwajcarii?

Angelina Mango: Instagram

Angelina aktywnie prowadzi swój profil na Instagramie. Jej profil obserwuje już ponad 1,4 mln followersów. Konto reprezentantki Włoch znaleźć można pod nazwą @angelinamango_.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej