Anja Rubik szczerze o edukacji seksualnej: “Uczy nas mówienia: nie”!

19 czerwca 2020
Przez: : MC

Anja Rubik szczerze opowiedziała co sądzi o edukacji seksualnej i zwróciła uwagę jak bardzo ważny jest to temat. Zdradziła również, jak wyglądało to w jej domu rodzinnym.

Anja Rubik urodziła się 12 czerwca 1983 roku w Rzeszowie. Jest światowej sławy modelką. Co ciekawe, swoją karierę rozpoczęła mając zaledwie 15 lat! Wtedy po raz pierwszy wyszła na wybieg w Mediolanie. Ponadto jest również projektantką mody, prezenterką telewizyjną, osobowością medialną oraz działaczką społeczną. Należy do agencji Next w Londynie, Mediolanie, Nowym Jorku i Paryżu, Modelwerk w Hamburgu oraz D-Vision w Warszawie.

Zobacz także: Anja Rubik w jury prestiżowych nagród modowych!

View this post on Instagram

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik)

Anja Rubik szczerze o edukacji seksualnej

Modelka słynie z wielu akcji społecznych, w których regularnie bierze udział. M.in. głośno promowała czarny protest i sprzeciwiała się zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Ponadto, Anja w 2018 roku wydała książkę pt. „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”. Prowadzi również internetowy program SexEdPL ROOM, w którym uczy o seksualności. Jej działalność z tym związana została nagrodzona tytułem „Zacnego uczynku”.

View this post on Instagram

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik)

Tym razem Anja w rozmowie z Plejadą zdradziła, jak wyglądała edukacja seksualna w jej domu rodzinnym.

“Mam fantastycznych rodziców, ale w moim domu po prostu nie rozmawiało się o seksie. Nie był on co prawda tematem tabu, ale nie mówiło się o tym, bo każdy chyba myślał „a jakoś to będzie w swoim czasie” (…) Sama w relacjach damsko-męskich bardzo często nie umiałam powiedzieć otwarcie „nie”. Po prostu uciekałam, gdy wyczuwałam jakiekolwiek zaniepokojenie lub intuicyjnie czułam, że nie jestem na coś gotowa. A wystarczyło powiedzieć “nie”. Nie miałam w sobie takiej odwagi, żeby powiedzieć, że na coś się nie zgadzam. Edukacja seksualna właśnie uczy nas o świadomej zgodzie i o tym jak szalenie ważne jest umieć powiedzieć NIE” – wyznała.

Ponadto, modelka uważa, że wiedza na temat seksualności zgłębiana w odpowiednim czasie swojego życia kształtuje osobowość. Wpływa na samoakceptacje, pozwala zrozumieć, że ciało należy tylko i wyłącznie do nas, dlatego sami powinniśmy o nim decydować. Niezwykle ważne jest również, aby być asertywnym i nie bać się mówić “nie”.

Podzielacie zdanie Anji Rubik?

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz