Anna Lewandowska już tego nie ukrywa. Z tym zmaga się miliony kobiet!

11 października 2023
Przez: : M.J

W niedawnej relacji na Instagramie Anna Lewandowska otworzyła się na temat niedawno zdiagnozowanego przypadku SIBO, czyli zespołu nadmiernej proliferacji bakterii w jelicie cienkim. Trenerka zawsze troszcząca się o zdrowie zdecydowała się podzielić swoim doświadczeniem z fanami, prezentując zmiany w swoim ciele.

Anna Lewandowska zawsze dbająca o kondycję fizyczną, nie zignorowała sygnałów ostrzegawczych swojego organizmu i skonsultowała się z lekarzem. Diagnoza potwierdziła obecność SIBO, co skłoniło ją do podjęcia działań mających złagodzić objawy. Wprowadziła m.in. dietę FODMAP, eliminując węglowodany, które mogą nasilać dolegliwości.

ZOBACZ TAKŻE: Anna Lewandowska zniknęła z Instagrama. Wiadomo, co się z nią dzieje

Anna Lewandowska zmaga się z SIBO

Partnerka Roberta Lewandowskiego podkreśliła, że SIBO można łatwo pomylić z innymi schorzeniami, ze względu na podobieństwo objawów. W najnowszym poście na prośbę fanów poruszyła temat SIBO bardziej szczegółowo, przedstawiając dwa zdjęcia swojego brzucha – jedno z płaskim, wyrzeźbionym brzuchem, a drugie z wydawałoby się większym i bardziej wzdętym. Zwróciła uwagę na objawy, które mogą świadczyć o tej dolegliwości.

“SIBO rzeczywiście łatwo pomylić z innymi dolegliwościami. Niektóre z objawów mogą występować równolegle, różnić się częstotliwością czy czasem trwania. Na co więc zwrócić uwagę❓
➡️bóle brzucha
➡️wzdęcia
➡️biegunki lub zaparcia
➡️uczucie pełności
➡️niestrawność
➡️powiększony obwód brzucha”

Anna zachęca do zrozumienia, że objawy SIBO mogą przypominać zespół jelita drażliwego, podkreślając konieczność skonsultowania się z lekarzem i poddania się odpowiedniej diagnostyce. Wspomniała o popularnych testach oddechowych, które sama przeszła, mierzących stężenie gazów w organizmie.

“Dlatego coraz częściej stosuje się testy oddechowe, z których skorzystałam także ja. Można wykonać test wodorowy, metanowy bądź taki, który bada stężenie obu tych gazów jednocześnie. Do badania należy się odpowiednio przygotować i wziąć pod uwagę niektóre przeciwwskazania”.

Trenerka zobowiązała się także do dzielenia się więcej treściami dotyczącymi SIBO. Chce tym samym pomóc innym w zrozumieniu i radzeniu sobie z tą chorobą. Mimo trudności związanych z leczeniem wyraziła nadzieję na szybkie pokonanie problemu.

W ten sposób Anna Lewandowska staje się głosem dla tych, którzy borykają się z SIBO, dzieląc się swoim doświadczeniem i zdobywając wsparcie swoich fanów. Jej determinacja i otwartość w obliczu wyzwań zdrowotnych stanowią inspirację dla wielu ludzi, którzy obserwują jej profil na Instagramie.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej