Anna Lewandowska zabrała głos w sprawie aborcji – jej słowa skomentował… premier Morawiecki!

8 listopada 2021
Przez: : MC

Aborcja to w ostatnim czasie głośny temat w naszym kraju, a liczne stanowiska i skrajne opinie mieszają się z falami protestów. O sprawie swego czasu wypowiedziała się Anna Lewandowska, a do jej słów odniósł się Mateusz Morawiecki. Po czasie jednak post usunięto.

Kilka słów o Annie

Anna Lewandowska jest jedną z najpopularniejszych WAGs. Żona wybitnego sportowca – Roberta Lewandowskiego prężnie rozwija swoją karierę, a lista jej sukcesów jest naprawdę imponująco długa. Przypomnijmy, że Ania jest trenerką personalną, a także właścicielką marki kosmetycznej Phlov, firmy cateringowej, tworzy własne serie produktów spożywczych i wiele wiele innych.

Zobacz także: Ania Lewandowska w modnym sweterku za niecałe… 9 tys. zł!

Wraz z Robertem tworzy jedną z najpopularniejszych par w naszym kraju. Swoją sławę Ania wykorzystała również do działania w mediach społecznościowych, gdzie na samym Instagramie śledzi ją ponad 3 mln osób.

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska o aborcji

W ostatnim czasie dużo mówi się o aborcji, do której prawa mocno ograniczono. Seria protestów, a także ostatnie wydarzenia z Pszczyny, gdzie śmierć poniosła 30-letnia Izy sprawiły, że o sprawie zaczynają się wypowiadać kolejne osoby.

Jak się okazuje, niegdyś, na łamach tygodnika Wprost, Anna Lewandowska zabrała głos w sprawie przerywania ciąży.

“Jestem osobą wierzącą, moja mama nakręciła film o Stanisławie Leszczyńskiej, której dr Mengele kazał w Auschwitz zabijać każde nowo narodzone dziecko. A ona w obozie była aniołem dla matek, odebrała 3 tys. porodów. To jest przecież nasza rodzina. Ciocia mojej mamy. Dlatego sama nie zdecydowałabym się na aborcję. Ale szanuję to, że ktoś może mieć inne zdanie” – powiedziała Anna na łamach tygodnika Wprost.

Zobacz także: Nowa fryzura Anny Lewandowskiej

Artykuł związany ze stanowiskiem Anny w sprawie pojawił się m.in. na stronie tygodnika Do Rzeczy, a następnie został opublikowany na Facebooku pod tytułem:

“Lewandowska: Jestem osobą wierzącą. Nie zdecydowałabym się na aborcję”

Jak się okazuje, post ten skomentował sam premier Morawiecki, który napisał:

“To nie jest (tylko) kwestia bycia wierzącym – to jest po prostu etyczne podejście do ludzkiego życia”

Na komentarz premiera zareagowało ponad 2 tys. internautów w ciągu godziny. Po tym czasie post został jednak skasowany.

Wiedzieliście o tym?

źródło: o2.pl, facebook.com, Instagram Anny Lewandowskiej

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej