Artur Szpilka zawalczy na KSW już w czerwcu! Kto jego rywalem?

Słowa kluczowe:
artur szpilkanews
19 maja 2022
Przez: : B.Z

Artur Szpilka zawalczy na KSW już w czerwcu! Popularny pięściarz postanowił iść w ślady swojej partnerki i podobnie jak Kamila Wybrańczyk spróbuje swoich sił w MMA. Szpilka podpisał kontrakt z prestiżową federacją KSW. Teraz organizacja zdradziła szczegóły jego pierwszej walki w nowej formule. Wiadomo kiedy, gdzie i z kim zmierzy się Artur Szpilka.

Artur Szpilka zawalczy na KSW już w czerwcu tego roku! Były pięściarz poszedł śladami swojej partnerki

A więc stało się! Choć spekulowano o tym od dawna, dziś w końcu nadeszło oficjalne potwierdzenie oraz konkrety. Artur Szpilka zawalczy na gali KSW 71, która odbędzie się już w czerwcu tego roku. Po raz pierwszy popularnego “Szpilę” w klatce zobaczymy za niespełna miesiąc, gdyż wydarzenie odbędzie się dokładnie 18 czerwca. Gala KSW, na której zadebiutuje były pięściarz, odbędzie się w Toruniu.

Szpilka tym samym poszedł w ślady swojej partnerki – Kamili Wybrańczyk. Ta również zaczęła przygodę z MMA, występując na freakowych galach. Za sobą ma już starcia w FAME MMA, natomiast niebawem czekają ją walka w federacji High League. Kto będzie rywalem Artura Szpilki w jego pierwszym starciu na KSW? Jak się okazuje, będzie to walka z podtekstami. Na swoim Twitterze Szpilka napisał:

Zaczynam nowy etap w swoim życiu. Nie będę oszukiwał ze „póki co” traktuję to jako przygodę a czas pokaże jak to będzie z czasem. Mega się cieszę, jest pozytywna energia. Nie mogę się doczekać rewanżu z Siergiejem Radczenką. I to jeszcze w MMA.

ZOBACZ TAKŻE: Queen of The Black chciała wyskoczyć z balkonu! Dramatyczne sceny rozegrały się w centrum stolicy!

Artur Szpilka zmierzy się z Siergiejem Radczenką

Znany jest już rywal Szpilki w jego debiucie w federacji KSW. Jak się okazuje, Polak po raz drugi w karierze walczyć będzie z Radczenką. Wcześniej Ukraińca podejmował w ringu bokserskim. Tam “Szpila” wygrał na punkty, jednak zdaniem kibiców i obserwatorów zwycięstwo należało się jego rywalowi. Tym razem obaj panowie zmierzą się na innych regułach. Kto będzie górą?

Portal sport.pl przytacza wypowiedź Artura Szpilki na temat zbliżającej się walki:

Traktuję MMA jako wyzwanie sportowe. Gdybym szukał tylko show, to bym wyzwał jakiego oszołoma, i tyle. A tak będę walczył z Siergiejem Radczenką, który jest pięściarzem, ale walczył w MMA już dwa razy, więc jakieś doświadczenie ma.

źródło: Facebook, Twitter, sport.pl; foto: Twitter

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej