Baron i Tomson o swoich zarobkach podczas pandemii: “Jest to ból”!

20 sierpnia 2020
Przez: : MC

Baron i Tomson opowiedzieli o swoich finansach, które ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Okazuje się, że zespół musiał odwołać kilkadziesiąt zaplanowanych koncertów!

Tomson i Baron to członkowie zespołu Afromental. Wykonują muzykę z pogranicza hip-hopu, rocka i rapcore’u. Zespół debiutował na I Przeglądzie Młodych Kapel Gazety Olsztyńskiej i znalazł się „Złotej dziesiątce” Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Gama w Kołobrzegu. W 2007 wydali debiutancki album studyjny o nazwie The Breakthru”. Łącznie wydali 5 krążków. 3 lata temu na oficjalnym fanpage’u zespołu pojawiła się informacja, że z grupy odchodzą Wojciech Łozowski i Grzegorz Dziamka.

Ponadto Tomsona i Barona można obserwować w popularnym programie emitowanym na TVP2 “The Voice Kids”, gdzie występują w roli jurorów i trenerów. Duet pojawił się w pierwszych trzech edycjach programu.

Zobacz także: Członek zespołu Afromental wziął bajkowy ślub! [ZDJĘCIA]!

Baron i Tomson o swoich zarobkach podczas pandemii

Światowa zaraza koronawirusa odbiła się na całej gospodarce. W szczególności ucierpieli muzycy, aktorzy oraz pozostali artyści, którzy nie mogą normalnie występować. Kryzys dotknął również zespół Afromental, który ze względu na panujące obostrzenia musiał odwołać kilkadziesiąt koncertów zaplanowanych już w ubiegłym sezonie. Tomson i Baron w rozmowie z Pudelkiem zaznaczyli, że finansowo ucierpieli nie tylko członkowie zespołu, ale również cała masa ludzi pracujących podczas występów i ich organizacji. Wspomnieli również o dźwiękowcach, oświetleniowcach, makijażystach i wszystkich współpracownikach.

Muzycy nie chcieli zdradzić konkretnej kwoty, którą stracili przez pandemię, jednak zaznaczyli, że jest to “sporo”. Tomson w rozmowie zaznaczył, że grać przez cały sezon lub zupełnie przestać, to ogromna i odczuwalna różnica.

“Jest to ból” – skwitował mówiąc o zarobkach.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz