Połącz się z nami

Bartosz Konopka: [wiek, kariera, Orły, Instagram]

Opisy gwiazd

Bartosz Konopka: [wiek, kariera, Orły, Instagram]

Bartosz Konopka to jeden z najbardziej cenionych reżyserów ora filmoznawców w Polsce. Jego kariera trwa już od wielu lat, na swoim koncie ma wiele sukcesów i osiągnięć, a cały czas potrafi zaskoczyć widza i trafić w jego gusta artystyczne. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo na jego temat, koniecznie powinniście zapoznać się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Bartosz Konopka: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że Konopka urodził się 8 września 1972 roku. W związku z czym, nietrudno obliczyć, że na chwile obecną ma 48 lat. Oprócz tego, tajemnicą nie jest, że pochodzi z Myślenic. Co ciekawe, w wieku nastoletnim pasjonował się grą w koszykówkę, co z resztą dobrze mu wychodziło. Ukończył studia na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Oprócz tego, swoje umiejętności szlifował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku filmoznawstwo oraz w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Zobacz także: Co wiemy o Annie Kazejak?

Bartosz Konopka: kariera

Okazuje się, że pierwszą pracą związaną z branżą filmową, której podjął się Konopka to reżyser w jednej ze stacji telewizyjnych. Nie da się ukryć, że za kamerą czuje się zdecydowanie lepiej, niż przed nią. Jednakże, w młodości rozważał zdawać do szkoły aktorskiej. Liczba nagród, które udało mu się zdobyć do tej pory może robić naprawdę wielkie wrażenie. Jedną z najważniejszych i najlepiej odebranych jego produkcji jest Królik po berlińsku, za co zdobył nominację w 2010 roku do Oscara w kategorii krótkometrażowy film dokumentalny.

Serial W głębi lasu, który reżyserował Konopka zdobył nominację do nagrody Orły 2021

Bartosz Konopka: Orły 2021

Konopka reżyseruje także produkcje serialowe. Między innymi, współtworzył serial W głębi lasu. Produkcja uzyskała nominację do nagrody Orły 2021 w kategorii Najlepszy filmowy serial fabularny. O tym, czy ostatecznie zdobędzie statuetkę dowiemy się podczas gali finałowej 21 czerwca 2021 roku.

Bartosz Konopka: Instagram

Co ciekawe, reżyser i filmoznawca nie udziela się w mediach społecznościowych. W związku z tym, na próżno szukać jego profilu na Instagramie.

Źródło: Instagram

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry