Bedoes wspiera Ukrainę – zdobył się na szlachetny gest!

27 lutego 2022
Przez: : MC

24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Trwa kolejny dzień walk, a liczba uchodźców w naszym kraju stale rośnie. Polacy tłumnie ruszyli na pomoc naszym wschodnim sąsiadom. W akcję pomocową zaangażował się również znany raper Bedoes, który zdobył się na szlachetny gest.

Sytuacja na Ukrainie

24 roku armia rosyjska zaatakowała Ukrainę zarówno drogą lądową jak i morską oraz powietrzną. W Kijowie, Odessie i Charkowie regularnie słychać strzały, a waleczni Ukraińcy nie poddają się, dumnie walcząc o swoje ziemie i o swoją wolność. Ubiegła noc była jak do tej pory najtrudniejsza. Rosjanie zwiększyli swoje siły militarne i ponownie zaatakowali czołowe ukraińskie miasta.

Zgodnie z przewidywaniami, w stronę Polski udało się setki tysięcy Ukraińców, którzy chcą uciec przed wojną.

Zobacz także: Rosja wyrzucona z konkursu Eurowizji

Bedoes wspiera Ukrainę

Napływ Ukraińców do Polski jest w tym momencie jak najbardziej zrozumiały. Na granicy polsko-ukraińskiej aktywnie pracują służby, które przyjmują do naszego kraju uciekinierów przed wojną z Rosją. Wzdłuż granicy stworzono również liczne punkty, w których udzielana jest pomoc uchodźcom.

Zobacz także: TVP organizuje koncert “Solidarni z Ukrainą”

Liczne grono gwiazd postanowiło wykorzystać swoje zasięgi i nagłośnić zbiórki pieniędzy oraz rzeczy potrzebnych Ukraińcom. Aktywnie w pomoc zaangażował się również Bedoes – Borys Przybylski, czyli jeden z najpopularniejszych raperów w naszym kraju.

Borys udostępnił w mediach społecznościowych zbiórki pieniędzy na rzecz Ukraińców. Ponadto sam wpłacił 100 tys. zł na konto Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Bedoes dodatkowo zaangażował się w organizację transportu.

“Potrzebujemy vana na dzisiaj, żeby pojechać nim na granicę i zapewnić transport osobom, które go potrzebują. Jeżeli ktoś z Warszawy ma możliwość wypożyczyć tego typu samochód, proszę o kontakt” – napisał.

Raper zaapelował również, by w tym trudnym czasie okazać serdeczność dla obywateli Ukrainy.

“osobiście proszę Was, moich fanów i słuchaczy o serdeczność dla obywateli Ukrainy których spotykacie na ulicy i nie popieram żadnej formy żartów z tej sytuacji. 💙💛” – napisał na swoim Instagramie Borys.

Bedoes pomaga Ukraińcom

Doceniacie gest Bedoesa?

źródło: Instagram Bedoesa

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej