Bioderma Atoderm – pielęgnacja pod okiem ekspertów

4 maja 2022
Przez: : M.S.

Nasza skóra nie ma łatwego życia – ilość czynników, które mogą spowodować naruszenie jej kondycji, jest wręcz przytłaczająca. W efekcie skóra przesuszona i odwodniona staje się coraz częściej występującym problemem, dlatego tak ważne jest wielokierunkowe dbanie o jej optymalną pielęgnację – najlepiej za sprawą kosmetyków, których twórcy czerpią z wiedzy dermatologicznej. Z tego grona zdecydowanie wyróżnia się marka Bioderma – linia Bioderma Atoderm to specjalnie opracowane kosmetyki, które przyniosą ukojenie nawet skórze atopowej.

Ogromna wartość nawilżenia

O zbawiennym oddziaływaniu wody na organizm człowieka napisano już wiele – trudno przecenić jej rolę w naszym codziennym funkcjonowanie. Przeciętna zawartość wody w ciele wynosi do 60%, a minimalne nawet odwodnienie błyskawicznie odbija się na naszym metabolizmie, samopoczuciu… i wyglądzie! Jeśli bowiem chodzi o skórę, utrata wody z jej komórek automatycznie widoczna jest na zewnątrz: cera staje się ziemista, szara, nadwrażliwa, traci jędrność i łatwo ulega podrażnieniom.

Jeśli tego typu dolegliwości stają się przewlekłe, a ponadto pojawiają się zaczerwienienia, zmiany wysiękowe czy strupy, wówczas należy sprawdzić, czy skóra nie została dotknięta atopowym zapaleniem – chorobą, w której nawet niewielkie ilości alergenów mogą mieć negatywne oddziaływanie. To schorzenie o podłożu genetycznym, dla którego charakterystyczne są fazy zaostrzenia i remisji, a jego ostra forma może powodować nawet ogólny stan zapalny organizmu. Kluczowe w pielęgnacji skóry atopowej jest więc unikanie wszystkiego, co mogłoby nadmiernie naruszać jej strukturę – skóra osób dotkniętych AZS nie posiada bowiem wystarczającej warstwy ochronnej.

Do substancji, których bezwzględnie powinny unikać posiadacze skóry atopowej, należą wszelkie alergizujące konserwanty, substancje zapachowe i barwiące czy silne środki myjące (uwaga: nie wolno wówczas stosować zwykłego mydła, które może nadmiernie wysuszać skórę). Zdajemy sobie sprawę, że czytanie składów nie jest prostym zadaniem, dlatego znacznie łatwiej jest skorzystać z kosmetycznych propozycji dedykowanych właśnie skórze atopowej. Tego typu produkty zostały bowiem przygotowane przy współpracy specjalistów z dziedziny dermatologii, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie zawierają one żadnych substancji mogących wywołać niepożądane reakcje. Po takie kosmetyki warto sięgać również wtedy, gdy skóra – choć wolna od AZS – jest nadmiernie wrażliwa i łatwo ulega podrażnieniom, a dobór odpowiednich dla niej produktów stanowi dość trudne zadanie.

Bioderma Atoderm dla skóry o specjalnych potrzebach

Jak mówią twórcy marki Bioderma, ich kosmetyki są „inspirowane skórą” – i to stanowi całkiem trafne określenie, bowiem wszystkie z nich zostały opracowane w jednym celu: aby zdrowa skóra była w zasięgu absolutnie każdego z nas. Przeszło 50 lat doświadczenia i ekspercka wiedza na temat biologii skóry oraz dermatologii zaowocowały skutecznymi rozwiązaniami pielęgnacyjnymi dla wszystkich rodzajów skóry – włączając w to skórę dotkniętą AZS czy innymi schorzeniami. Kluczem do sukcesu marki jest stały nadzór ekspertów nad powstawaniem formuł, korzystanie z innowacyjnych technologii oraz ciągłe udoskonalanie składów.

Dostępna na stronie https://www.cocolita.pl/bioderma-atoderm linia Bioderma Atoderm skupia się na eliminacji dolegliwości charakterystycznych dla skóry odwodnionej, a jej głównym zadaniem jest odbudowa naturalnego płaszcza lipidowego skóry. To cała gama bezpiecznych, a jednocześnie skutecznych produktów oczyszczających i pielęgnacyjnych. Zaskakuje nie tylko starannie dobrany skład, ale i forma kosmetyków – możemy bowiem sięgnąć na przykład po wygodny olejek do kąpieli Bioderma Atoderm Huile, który skutecznie nawilży skórę całej rodziny (może być stosowany już od 1. miesiąca życia!), czy krem do powiek Bioderma Atoderm Intensive Eye – nieoceniony dla skóry podrażnionej, także jako sposób na dokładny demakijaż. Bioderma Atoderm to kosmetyki, które bez wahania można stosować każdego dnia – hipoalergiczny żel pod prysznic czy odżywczy krem do twarzy skutecznie łagodzą nieprzyjemne dolegliwości związane z odwodnieniem, optymalizując jednocześnie poziom nawilżenia naskórka.

Bioderma Atoderm
Olejek Bioderma Atoderm

W codziennym pędzie nieraz ignorujemy sygnały wysyłane przez nasz organizm, a w efekcie po prostu przyzwyczajamy się do pewnych niedogodności. Tak często dzieje się w przypadku dolegliwości skórnych – a przecież pozbycie się ciągłego swędzenia, pieczenia i zaczerwienienia nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Produkty Bioderma Atoderm to skuteczne wsparcie w walce o optymalnie nawilżoną skórę… i lepszą jakość życia!

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej