Borys Mańkowski: [wiek, KSW, Fame MMA, żona, Instagram]

16 sierpnia 2021
Przez: : KS

Borys Mańkowski to zawodnik mieszanych sztuk walki, który jest znany nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Już niebawem zawalczy podczas jednej z gal Fame MMA. Informacja ta wywołała duże poruszenie w sieci. Sprawdźmy, co wiadomo o karierze sportowca oraz jego życiu prywatnym!

Borys Mańkowski: wiek

W sieci można dotrzeć do informacji, że Mańkowski urodził się 13 października 1989 roku. Co za tym idzie, w tym roku będzie obchodził swoje 32. urodziny. Wiadomo również, że pochodzi z Poznania.

Wielbiciele MMA Mańkowskiego mogą znać pod pseudonimem The Tasmanian Devil. Mężczyzna mierzy 171 cm, natomiast jego waga waha się wokół 70 kg.

W życiu prywatnym, sportowiec jest szczęśliwym partnerem oraz ojcem. Wraz z małżonką wychowuje doje dzieci. Mają starszą córką i młodszego synka o wyjątkowym imieniu – Hektor.

Zobacz także: Co wiemy o youtuberze Mikołaju Magdziarzu, który zawalczy na Fame MMA 11?

Borys Mańkowski: KSW

Okazuje się, że kariera sportowa Mańkowskiego, zaczęła się jeszcze przed jego debiutem w federacji KSW. Mianowicie, na swoim koncie ma walki w turniejach oraz zawodach grapplingowych. Ponadto, brał udział w amatorskich walkach MMA.

Przygoda zawodnika mieszanych sztuk walki z Poznania z KSW zaczęła się w 2010 roku. Co więcej, w latach 2014-2017 był nawet międzynarodowym mistrzem tej federacji w wadze półśredniej.

Nie da się ukryć, że jego walki zawsze dostarczają widzom wiele emocji. Są naprawdę spektakularne, co niewątpliwie cieszy się dużą aprobatą widzowni.

Borys Mańkowski: Fame MMA

Niedawno, podczas konferencji poprzedzającej galę Fame MMA 11, włodarze zdradzili, że w walce wieczoru zmierzą się ze sobą Borys Mańkowski i Norman Parke. Irlandzki zawodnik zasłynął tam dzięki głośnym konfliktom z Kasjuszem Życińskim.

Co ciekawe, pojedynek Mańkowski-Parke odbędzie się na specjalnie przygotowanych zasadach. Oprócz tego, walka nie będzie podzielona na rudny, czas ich starcia to 15 min.

Panowie po raz pierwszy w oktagonie spotkali się podczas jednej z gal KSW. Jednakże, wtedy decyzją sędziów zwyciężył Parke. Rewanż odbędzie się już 2 października 2021 roku.

Borys Mańkowski i Norman Parke
Walka Borysa Mańkowskiego i Normana Parke odbędzie się 2 października 2021 roku podczas gali Fame MMA 11.

Borys Mańkowski: Instgaram

Zawodnik MMA prowadzi swój profil na Inastagramie pod nazwą @mankowski.borys. Na chwilę obecną, aktywność Mańkowskiego śledzi tam ponad 250 tysięcy użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej