Cena tortu komunijnego u Magdy Gessler zwala z nóg! Ile trzeba zapłacić?

12 maja 2022
Przez: : B.Z

Cena tortu komunijnego u Magdy Gessler dosłownie zwala z nóg. Sezon komunijny jest w pełni, a tort to jedna z głównych atrakcji przyjęcia, jakie swoim dzieciom z tej okazji wyprawiają rodzice. Jak dobrze wiadomo – zwłaszcza w obecnych czasach – wszytko wiąże się z ogromnymi wydatkami. Portal o2.pl sprawdził, ile za tort na komunię trzeba zapłacić w znanym lokalu najpopularniejszej polskiej restauratorki. Jego cena naprawdę może szokować.

Cena tortu komunijnego u Magdy Gessler zwala z nóg! Tyle trzeba zapłacić u znanej restauratorki

Sezon komunijny trwa w najlepsze. Organizacja przyjęć komunijnych od zawsze wiązała się ze sporymi wydatkami, a w czasach pędzącej inflacji wszystko kosztuje rodziców jeszcze więcej niż kiedykolwiek. Jednym ze stałych punktów komunii w rodzinnym gronie jest tort. Jak się okazuje, tort komunijny można nabyć w popularnym lokalu Magdy Gessler “Słodki Słony”. Ile kosztuje taka przyjemność?

ZOBACZ TAKŻE: “Nasz nowy dom”: Ekipa programu pomoże rodzinie z Kłudna! Sytuacja pani Marianny była dramatyczna…

Nad sprawą dokładniej pochylił się portal o2.pl. Tamtejsi dziennikarze informacji zasięgnęli u źródła – od jednej z pracownic popularnej cukierni. Co ciekawe, tort w lokalu Magdy Gessler kupuje się na porcje, a nie na kilogramy jak zazwyczaj ma to miejsce w cukierniach. Cena jednej porcji uzależniona jest od wybranego smaku i kosztuje od 35 do 41 złotych. To pokazuje, że kwota jaką trzeba przeznaczyć na tort dla 20 zaproszonych osób, będzie naprawdę pokaźna. To jednak nie koniec wydatków…

Dekoracja dodatkowo płatna. Cena najtańszego tortu dla około 20 osób to 900 złotych

Portal o2.pl zdradza dodatkowo, że w cukierni Magdy Gessler dodatkową opłatę trzeba uiścić za specjalne, komunijne udekorowanie tortu. Pracownica lokalu z rozmowie z dziennikarzami zdradziła, o jakim koszcie mowa w tym przypadku:

Robimy je ze świeżych kwiatów lub owoców. Na 20-porcjowy tort dekoracja będzie kosztowała dodatkowo 200 zł.

Biorąc pod uwagę fakt, że na komunię zapraszamy 20 osób – musimy zamówić 20 porcji tortu. Przy najtańszym wariancie (35 złotych) koszt samego ciasta to 700 złotych. Doliczając do tego 200 złotych za dekorację, otrzymujemy zawrotną kwotę 900 złotych.

Gdy natomiast ktoś zdecyduje się na najdroższy wariant tortu, także dla 20 osób – wtedy kwota wraz z udekorowaniem wyniesie 1020 złotych, co także zauważają dziennikarze o2.pl. To zdecydowanie więcej, niżeli w cukierniach, które zwykle oferują torty na kilogramy. Wtedy przeważnie można się zmieścić przynajmniej w połowie przytaczanych cen. Według o2.pl, tort dla 20 osób można kupić już nawet za 200 złotych.

źródło: o2.pl, Facebook, Instagram – Magda Gessler

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz