Cornelia Jakobs: [wiek, Eurowizja, piosenka, Instagram]

9 maja 2022
Przez: : KS

Cornelia Jakobs to szwedzka wokalistka, która w 2022 roku będzie reprezentować swój kraj podczas konkursu Eurowizja. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jej temat, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Cornelia Jakobs: wiek

Z informacji dostępnych w sieci, możemy dowiedzieć się, że artystka urodziła się 9 marca 1992 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 30 lat. Wiadomo również, że przyszła na świat w Sztokholmie. Tajemnicą nie jest, że jej pełne imię i nazwisko brzmi Anna Cornelia Jakobsdotter Samuelsson.

Szwedzka wokalistka pochodzi z rodziny, która ma tradycje muzyczne. Jej babka była kompozytorką, natomiast ojciec znanym wokalistą w zespole muzycznym. Sama Cornelia już w trakcie nauki w gimnazjum należała do trzech zespołów. Przez trzy lata uczęszczała do szkoły muzycznej.

Artystka jest nie tylko wokalistką, ale także sama komponuje. Co ciekawe, swoich sił próbowała także w muzycznym programie telewizyjnym. Mianowicie, wzięła udział w Idolu. Niestety, spotkała się tam z nieprzychylną opinią jurorów. Ostre komentarze spowodowały również, że przez jakiś czas zaprzestała gry na gitarze.

Cornelia Jakobs Eurowizja
Cornelia Jakobs

Zobacz także: Co wiemy o reprezentantach Ukrainy na Eurowizji 2022?

Cornelia Jakobs: Eurowizja

Jakobs w 2010 roku na dobre rozpoczęła swoją karierę muzyczną. Wtedy dołączyła do duetu Love Generation. Wtedy także zaczęła odnosić pierwsze sukcesy w branży muzycznej. Jednakże, od 2018 roku zdecydowała się na przygodę solową.

Od tamtej pory single jej autorstwa cieszą się dużą popularnością w Szwecji. Największe uznanie wśród słuchaczy zdobyła jej piosenka Hold Me Closer. To właśnie z nią wzięła udział w lokalnych eliminacjach do konkursu Eurowizji. Okazało się, że na tle konkurencji wypadła naprawdę dobrze, a tym samym zapewniła sobie możliwość reprezentowania ojczyzny na międzynarodowej arenie.

Tegoroczny konkurs Eurowizji odbędzie się w dniach 10-14 maja w Turynie.

Cornelia Jakobs: Instagram

Reprezentantka Szwecji na Eurowizji 2022 prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @corneliajakobsdotter. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam prawie 55 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz