Kalush Orchestra: [zespół, Eurowizja, piosenka, Instagram]

6 maja 2022
Przez: : KS

Kalush Orchestra to ukraińska grupa muzyczna, która będzie rywalizować na tegorocznym konkursie Eurowizji. Nie da się ukryć, że zdaniem ekspertów mają duże szanse na wygraną. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat ich temat, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Kalush Orchestra: kim są?

Z informacji zawartych w sieci możemy dowiedzieć się, że liderem grupy jest Ołeh Psiuk. Zespół łączy ze sobą hip-hopowe brzmienia z narodowym folkiem. Co ciekawe, formacja powstała w 2019 roku w Kijowie. Wtedy funkcjonowała pod nazwą Klaush. Nazwa wzięła się od rodzinnego miasta rapera. Jednakże, w 2021 roku ich skład przybrał nazwę, którą posługuje się do teraz.

W skład Klaush Orchestry wchodzą: raper – Ołen Psiuk, multiinstrumentalista Ihor Didenczuk, DJ MC Kilimmena, a po zmianach, które zaszły także Tymofij Muzyczuk oraz Witalij Dużyk.

Do tej pory, na rynku muzycznym ukazały się dwa albumy studyjne grupy.

Kalush Orchestra Ukraina
Kalush Orchestra

Zobacz także: Co wiemy o reprezentantach Włoch na Eurowizji 2022?

Kalush Orchestra: Eurowizja 2022

Nie da się ukryć, że ze względu na ostatnie wydarzenia, które mają miejsce na Ukrainie, oczy całego świata są zwrócone w jej kierunku. Lider i założyciel zespołu wyznał, iż niektórzy mogą odebrać ich miejsce wśród grona faworytów właśnie tym faktem. Jednakże, utwór, z którym zaprezentują się podczas Eurowizji 2022 znajdował się tam jeszcze przed wybuchem wojny.

Ukraiński zespół muzyczny wystąpi z utworem Stefania, który łączy ze sobą hip-hop i folk. To piosenka zadedykowana matkom, która w obecnych czasach ma jeszcze głębsze przesłanie.

Tegoroczny konkurs Eurowizji odbędzie się w dniach 10-14 maja w Turynie. Myślicie, że reprezentanci Ukrainy mają faktycznie szanse na zwycięstwo podczas Eurowizji 2022?

Kalusch Orchestra: Instagram

Reprezentanci Ukrainy na Instagramie prowadzą swój profil na Instagramie pod nazwą @kalush.official. Na chwilę obecną, ich aktywność śledzi tam ponad 273 tysiące użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz