Damazy Wachuła: [wiek, kariera, The Voice od Poland 14, Instagram]

18 października 2023
Przez: : K.M.

Damazy Wachuła to kolejny ze szczęśliwców, który zakwalifikował się do wielkiego finału w programie The Voice of Poland. Co wiemy na jego temat? Sprawdźcie!

Damazy Wachuła: wiek

Ten młody artysta pochodzi z Tomaszowa Lubelskiego i na co dzień doskonale sprawdza się w roli baristy.

Damazy Wachuła: kariera

Od najmłodszych lat w życiu Damazego było miejsce na muzykę. Uczęszczał do szkoły muzycznej I stopnia, do klasy fortepianu, gdzie głównie grał muzykę klasyczną. W późniejszych latach odkrył muzykę popularną, a swoją twórczość wzorował na takich artystkach jak Beyone oraz Mariah Carrey. Jego pierwszy utwór nosił tytuł Życie to zagadka.

Damazy Wachuła: The Voice of Poland 14

The Voice of Poland to program emitowany na stacji TVP, w którym udział biorą utalentowani wokaliści, a jurorzy wybierają najlepszy głos w Polsce. W roli trenerów w najnowszej czternastej edycji zobaczymy niezmiennie Justynę Steczkowską, Lanberry, Tomsona i Barona oraz Marka Piekarczyka. Uczestnicy muszą przejść przez precastingi, przesłuchania w ciemno, bitwy, nokauty i na samym końcu odcinki na żywo, gdzie ostatecznie decydują telewidzowie poprzez głosowanie SMS.

Podczas przesłuchań w ciemno Damazy wykonał utwór Eda Sheerana pt. Eyes Closed. Swoim występem oczarował wszystkich trenerów i odwróciły się cztery krzesła. Ostatecznie wokalista wybrał drużynę Lanberry. W odcinkach półfinałowych Damazy zmierzył się w etapie Bitew z Karoliną Popiołek w utworze Nie kłami Dawida Podsiadło. Decyzją trenerki Wachały przeszedł do kolejnego etapu. Podczas Nokautów z drużyny Lanberry dotarli: Damazy, Marta Lasiecka, Janek Górka, Daniel Borzewski i Paulina Rzepka. Niestety, ostatniej wokalistce nie udało się awansować do etapu Live.

Zobacz także: Mister Polski w najnowszej edycji The Voice of Poland 14! Czy oczaruje jurorów?

Damazy Wachuła: Instagram

Młodego wokalistę na portalu Instagram odnajdziemy pod nazwą @damazy_w. Ilość jego followersów przekroczyła właśnie 1488 osób.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej