Damian Szymański: [wiek, kariera, dziewczyna, Instagram]

9 września 2021
Przez: : KS

Damian Szymański to polski piłkarz, który na swoim koncie ma także debiut w reprezentacji. Okazuje się, że sportowiec jest nazywany także bohaterem ostatniej akcji w meczu Polska-Anglia, który odbył się 8 września 2021 roku. Sprawdźmy, co wiadomo o jego karierze oraz życiu prywatnym!

Damian Szymański: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że piłkarz urodził się 16 czerwca 1995 roku. W związku z tym, nietrudno obliczyć, że na chwilę obecną ma 26 lat. Oprócz tego, wiadomo że pochodzi z Kraśnika. Nie da się ukryć, że sportowiec nie był nigdy uważany za objawienie w polskiej piłce nożnej. Jednakże, wytrwałą pracą i chęcią spełniania marzeń udowodnił, że jeśli bardzo czegoś się chce nie należy się nigdy poddawać.

Szymański nie ukrywa, że jest osobą głęboko wierzącą. Do Boga zwraca się nie tylko w ciężkich, ale także pełnych radości chwilach. Niewątpliwie, tak stało się także po golu w meczu z Anglią, dzięki któremu reprezentacja Polski wywalczyła remis.

https://www.instagram.com/p/CKTeRtGD-TU/

Zobacz także: Co wiemy o siatkarzu Kamilu Semeniuku?

Damian Szymański: kariera

Szymański swoją przygodę z piłką nożną zaczął od występów w miejscowych klubach. W 2013 roku po raz pierwszy pojawił się na boisku Ekstraklasy wraz z drużyną z Bełchatowa. Jednakże, na oficjalny debiut w tych barwach musiał poczekać rok.

Na przestrzeni lat, piłkarz grał w klubach nie tylko polskich, ale także zagranicznych. Między innymi, należał do zespołu Jagiellonia Białystok i Wisła Płock. Aktualnie gra w AEK Ateny.

Piłkarz w seniorskiej reprezentacji Polski rozegrał 6 spotkań, a gola zdobył do tej pory w jednym z nich.

Damian Szymański gol
Damian Szymański zdobył wyrównującego gola w meczu Polska-Anglia.

Damian Szymański: dziewczyna

Okazuje się, że serce sportowca jest już zajęte. Mianowicie, Szymański jest związany z Oliwą Żurek. Dziewczyna na co dzień jest studentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Piękna blondynka często pojawia się na meczach, aby wspierać z trybun swojego ukochanego.

https://www.instagram.com/p/CJi6HGmDvdJ/

Damian Szymański: Instagram

Piłkarz prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @damianszymanskii. Aktualnie, jego aktywność śledzi tam ponad 24,5 tysiąca użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej