Dawid Celt: [wiek, kariera, Agnieszka Radwańska, dziecko]

11 maja 2020
Przez: : KS

Dawid Celt to niewątpliwie postać doskonale znana pasjonatom polskiego tenisa. Cieszy się wśród nich naprawdę dużą sympatią. Co wiadomo na temat byłego zawodnika, trenera i męża Agnieszki Radwańskiej?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Agnieszka Radwanska (@aradwanska)

Dawid Celt: wiek

Sportowiec pochodzi z Warszawy. Urodził się 29 listopada 1985 roku, a więc ma 36 lat. Można pokusić się o stwierdzenie, że zamiłowanie do sportu odziedziczył po ojcu, który był trenerem tej dyscypliny. Co ciekawe, przez pewien czasu grał także w piłkę nożną, lecz chcąc zacząć profesjonalną karierę sportową, jedną z pasji musiał odrzucić. Wszystko wskazuje na to, że nie żałuje swojej decyzji.

Dawid Celt: kariera

Pierwsze treningi odbywał pod okiem ojca. Wziął udział w licznych konkursach mistrzostw Polski, zarówno indywidualnie, jak i w deblu oraz drużynie. Niestety, przydarzyła mu się poważna kontuzja, która wykluczyła go z dalszej gry. Po pewnym czasie został sparingpartnerem reprezentacji Polski kobiet w tenisa oraz drugim trenerem Agnieszki Radwańskiej. Oprócz tego, pojawia się także w roli komentatora i eksperta telewizyjnego. Prowadzi także treningi w Akademii Tenisa w Warszawie, gdzie niegdyś sam uczęszczał.

Dawid Celt: Agnieszka Radwańska

Okazuje się, że z najlepszą polską tenisistką połączyło go znacznie głębsze uczucie, niż jedynie wspólne treningi. Oficjalnie parą zostali w 2013 roku, na czym obojgu z nich bardzo zależało. Mężczyzna zdecydował się oświadczyć Radwańskiej w 2016 roku, a rok później stanęli na ślubnym kobiercu. Ceremonia odbyła się w rodzinnym mieście pani młodej – Krakowie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Radwanska (@aradwanska)

Dawid Celt: dziecko

Kiedy tenisistka zakończyła karierę zawodową, szybko zaczęły pojawiać się plotki o jej rzekomej ciąży. Jednakże, para poinformowała swoich fanów o powiększeniu rodziny w styczniu 2020 roku. Gratulacje posypały się z wielu stron świata w ogromnych ilościach.

Agnieszka Radwańska razem z mężem zostali rodzicami w lipcu 2020 roku. Syn pary otrzymał na imię Jakub.

Dawid Celt: Instagram

Sportowiec prowadzi swoje konto na Instagramie pod nazwą @dawidcelt, jednakże zdecydowanie więcej zdjęć możemy znaleźć na profilu jego żony.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Radwanska (@aradwanska)

źródło: Instagram Agnieszki Radwańskiej/Instagram Dawida Celta

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej