DonGURALesko: [kim jest?, wiek, kariera, płyty, Instagram]

10 maja 2022
Przez: : KS

DonGURALesko to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych polskich raperów. Na przestrzeni lat działania w branży muzycznej udało mu się dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jego temat, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

DonGURALesko: wiek

Prawdziwe imię i nazwisko muzyka to Piotr Górny. Z informacji dostępnych w sieci, możemy dowiedzieć się również, że mężczyzna urodził się 8 marca 1980 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 42 lata. Wiadomo również, że pochodzi z Poznania, co z resztą często podkreśla w swoich utworach.

Artysta jest znany również pod pseudonimami: Dziadzior, DGE, Gural oraz Giovani Dziadzia. Nie da są ukryć, że zalicza się go do jednego z najbardziej barwnych polskich hip-hopowców.

Co ciekawe, jego ojciec Andrzej Górny to polski pisarz. Raper ze związku z Martyną ma troje dzieci: dwie córki i syna.

DonGURALesko kariera
Piotr Górny

Zobacz także: Co wiemy o raperze Alberto?

DonGURALesko: kariera

Na przestrzeni lat Gural na stałe zapisał się na kartach polskiej muzyki. Niemal od samego początku jego przygody z muzyką, miał okazję współpracować z najgłośniejszymi nazwiskami w branży. Mimo, że na początku działał w grupie, szybko zdecydował się również na karierę solową.

Pierwszy album studyjny Piotra Górnego ukazał się jeszcze w 2002 roku. Wtedy do współpracy zaprosił innych artystów, a całokształt cieszył się pozytywnym odbiorem zarówno słuchaczy, jak i ekspertów.

Co ciekawe, w 2016 roku poinformował, że kończy solową karierę, lecz po dwóch latach zdecydował się na powrót do branży muzycznej. Niewątpliwie, musiała być to doskonała wiadomość dla fanów Górala, których uzbierało się naprawdę wielu.

W sumie, ukazało się dwanaście albumów studyjnych autorstwa Piotra Górnego. Niemal wszystkie z nich szybko zajmowały wysokie miejsca w notowaniach.

DonGURALesko: Instagram

Raper prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @djdziadzior. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 110 tysięcy użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz