Dorota Szelągowska urządziła siebie. Zobaczcie jej wymarzoną kuchnię!

29 sierpnia 2019
Przez: : P.Z.


Ponieważ jest najpopularniejszą projektantką wnętrz w naszym kraju, a jej projekty ocenia wielu fanów. Dlatego też pokazanie własnego  mieszkania było z pewnością dla niej wyzwaniem. Jednak podjęła je i tym razem Dorota Szelągowska urządziła siebie, a gotową aranżację swojej wymarzonej kuchni i nie tylko, pokazała w sieci. Zobaczcie jej eleganckie wnętrza!

Na pewno Dorota należy do cenionych projektantek wnętrz, a dodatkowo jest w Polsce bardzo popularna i rozpoznawalna. Dzięki temu ma wielu fanów, a nie jeden jej projekt posłużył jako źródło inspiracji, dla tych, którzy stawali przed wyzwaniem remontu mieszkania. Dlatego też nie dziwi, że różne firmy zapraszają ją do współpracy. W związku z tym razem z marką Bosch, zaprojektowała kuchnię Mateuszowi Gesslerowi (pisaliśmy o tym TUTAJ!), a teraz Dorota Szelągowska urządziła siebie! Co z pewnością nie było proste. Biorąc pod uwagę ciągłe oceny wielbicieli, nie mogła sobie pozwolić na słaby projekt, zwłaszcza że robiła go dla siebie. Zobaczcie zatem te eleganckie wnętrza!

Dorota Szelągowska urządziła siebie

Pamiętajmy, że Dorota Szelągowska to specjalistka od remontów, która chętnie realizuje mieszkaniowe marzenia innych. Dlatego nie dziwi, że z równie dużym zapałem podeszła do własnego remontu.

Dorota kupiła nowe mieszkanie w stanie deweloperskim, a w takich mieszkaniach nie jest łatwo uciec od nowoczesnego stylu. Jednak jej się to udało. Dzięki zastosowaniu listew przy sufitowych, złotych elementów oraz drewnianej podłogi, a dodatkowo frezowanych frontów, udało się osiągnąć bardzo eleganckie wnętrza.

“Moja kuchnia… były podejrzenia, że pójdę w stronę eleganckiego grobowca ? Mam nadzieję, że się nie sprawdziły. Już niedługo pokażę Wam całe mieszkanie – serio nie mogę się doczekać. Pierwszy raz etap projektu i realizacji własnego lokum zajął mi dłużej niż miesiąc. Sama nie mogę uwierzyć, że już tu mieszkam??? Co sądzicie o takim połączeniu kolorów ?” – napisała na Instagramie Dorota.

Kuchnia

Niewątpliwie Dorota Szelągowska przy projektowaniu swojej kuchni postawiła na ciekawe jednak ryzykowne połączenia kolorystyczne. Czarne sprzęty zestawiła z granatowymi meblami, z kolei ściany są bladoróżowe, a dodatki, ale również okap i bateria są w kolorze złotym. Za to swój ulubiony biały kolor Dorota zastosowała jedynie na blatach i części ściany przy płycie indukcyjnej.

Całość jest bardzo spójna z pozostałą częścią mieszkania, bo dzięki zastosowaniu jednakowej drewnianej podłogo kuchnia “płynnie” przechodzi w salon. A dzięki kolorystyce ściany, gdzie zawieszono lustro w ciekawej złotej ramie, pod którą postawiono ciekawe fotele z różowymi obiciami, wyjęte niczym z sali kinowej, mamy łagodne przejście także do przedpokoju.

Podsumowując, kuchnia Doroty Szelągowskiej jest elegancka, ale również praktyczna i dodatkowo pięknie się komponuje z salonem.

Zobaczcie!

źródło: https://www.facebook.com/szelagowska.dorota/photos/pcb.1115693205290588/1115688381957737/?type=3&theater

źródło: https://www.facebook.com/szelagowska.dorota/photos/pcb.1115693205290588/1115688381957737/?type=3&theater

źródło: https://www.facebook.com/szelagowska.dorota/photos/pcb.1115693205290588/1115688381957737/?type=3&theater

Pralnia

Należy pamiętać, że mieszkanie powinno być nie tylko piękne, ale przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Dlatego też świetnym rozwiązaniem jest, posiadanie pralni z miejscem do przechowywania. Jednak układ mieszkania nie każdemu na to pozwala. Dorota zapewne wzięła to pod uwagę już na etapie projektu.

Jej pralnia jest biała, jednak pastelowym kolorem lamperii na ścianie nawiązuje do kuchni. Mamy tam pralkę i suszarkę umieszczone pod blatem, oraz wiszące szafki, a także wzorzyste kafle na podłodze.


źródło: https://www.facebook.com/szelagowska.dorota/photos/pcb.1115693205290588/1115688381957737/?type=3&theater

W dobrze urządzonym mieszkaniu wszystko powinno mieć swoje miejsce. Jak widzimy w Doroty właśnie tak jest.


źródło: https://www.facebook.com/szelagowska.dorota/photos/pcb.1115693205290588/1115688381957737/?type=3&theater

Gratulujemy projektantce nowego i tak pięknie urządzonego mieszkania.

Więcej porad Doroty na temat funkcjonalnej kuchni TUTAJ!

Nagranie z kuchni Doroty do zobaczenia TUTAJ! i TUTAJ!

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

1 Comment

  1. GLOBALO pisze:

    Wygląda naprawdę super 🙂 Chociaż my jesteśmy zdecydowanie fanami kuchni w której gości nasz złoty okap GLOBALO to biuro też wyszło świetnie!