Połącz się z nami

Ekshumacja Piotra Woźniaka- Staraka. Pogrzeb nie był legalny?

Woźniak-Starak we wspomnieniach sąsiadów

News

Ekshumacja Piotra Woźniaka- Staraka. Pogrzeb nie był legalny?

Piotra Woźniak- Starak zginął w nocy 18 sierpnia. Producent filmowy odszedł w wieku 39 lat. Rodzina zdecydowała, że zostanie on pochowany w jego ukochanej posiadłości w Fuledzie na Mazurach. Jednak jak donosi jeden z tabloidów, Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Giżycku ma wątpliwości co do miejsca pochówku. Czy w takim razie oznacza to, że odbędzie się
ekshumacja Piotra Woźniaka- Staraka, a pogrzeb nie był legalny?

Pomimo tego, że od feralnej nocy minęło już niemal trzy tygodnie to nadal ciężko uwierzyć, że Piotr Woźniak-Starak odszedł w miejscu, które kochał najbardziej. Biznesmen w nocy z 17-18 sierpnia płynąc motorówką z 27-letnią kobietą- pisaliśmy o niej tutaj, wykonał za ostry zakręt i oboje wpadli do wody. Dziewczyna szczęśliwie dopłynęła do brzegu, natomiast Piotr Woźniak-Starak nie miał już tyle szczęścia.

29-sierpnia odbył się pierwszy dzień oficjalnych uroczystości pogrzebowych milionera. W Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą, została odprawiona msza żałobna. Nie zabrakło w tym dniu wielu gwiazd ze świata polskiego show-biznesu, które przyszły ostatni raz pożegnać producenta filmowego.

Dzień później 30 sierpnia jego ciało spoczęło w Fuledzie na Mazurach w posiadłości rodziny Staraków. Uroczystość odbyła się tylko dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Żałobnicy odprawili piękny „rytuał”, który oznaczał, że przed Bogiem wszyscy jesteśmy równie. Więcej na temat samego pogrzebu przeczytacie tutaj!

Ekshumacja Piotra Woźniaka- Staraka. Pogrzeb nie był legalny? Sanepid ma wątpliwości!

Czy pogrzeb producenta filmowego był legalny? Najwidoczniej pojawiają się nowe okoliczności.

Jak podaje „Super Express” rodzina zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka nie wystąpiła o pozwolenie na pochówek. Myślała, że skoro pochowali go w katakumbach, to nie muszą go mieć.

„Rodzina Staraków uznała, że skoro prawnie dopuszczony jest pochówek w katakumbach-cmentarz podziemny z korytarzami-nie musi mieć innej zgody”– czytamy w „SE”.

Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Giżycku potwierdził, że miejsce pochówku poza cmentarzem może mieć miejsce w katakumbach. Natomiast musi być usytuowany tak, aby wykluczyć możliwość wywierania szkodliwego wpływu na otoczenie.

Jak również podaje „SE” sanepid cały czas gromadzi dokumentację w tej sprawie i nie może wypowiadać się na ten temat.

„Jeśli jednak inspektor stwierdzi, że doszło do nieprawidłowości, być może konieczne będzie przeniesienie grobu producenta, a co za tym idzie-ekshumacja zwłok. Decyzje powinny zapaść w najbliższych dniach”– czytamy w gazecie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry