Emulgowanie włosów, czyli jak poprawnie zmywać olej. Oto kilka ważnych zasad!

16 września 2023
Przez: : M.J

Emulgowanie włosów to nieodłączny element ich olejowania. Bez tego włosy mogą wyglądać na brudne lub przetłuszczone. Przedstawiamy kilka ważnych zasad, o których należy pamiętać, aby włosy były piękne, zdrowe i pełne blasku!

Na czym polega technika emulgowania?

Olejowanie włosów bardzo często wiąże się z problemem jego zmycia. Czasem nawet po trzech umyciach kosmyki wciąż się lepią i są tłuste. Aby temu zapobiec, należy skorzystać z techniki emulgowania. Polega to na nałożeniu na włosy odżywki lub maski, która dokładnie oddzieli olej od włosów. Dzięki temu zabiegowi włosy będą czyste, sypkie, nawilżone i nie będzie konieczności myć ich wiele razy. Warto pamiętać, że większość szamponów do włosów ma w swoim składzie silne detergenty, które mają niekorzystny wpływ na włosy. Tym bardziej po olejowaniu szkoda katować ich wielokrotnym myciem.

Zobacz także: Jak dbać o przetłuszczające się włosy? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Emulgowanie włosów – kilka ważnych zasad

Samo zjawisko emulgowania oznacza połączenie dwóch substancji w jedną, spójną konsystencję. W przypadku olejowania włosów mowa tu o połączeniu oleju z odżywką lub maską. Na początku należy zaznaczyć, że nie każdy produkt sprawdzi się do zmycia oleju. Wybrany przez nas kosmetyk musi być czysto emolientowy, a ponadto nie powinien mieć w swoim składzie żadnych silikonów. W większości przypadków sprawdzają się takie kosmetyki jak:

  • Kallos Mango
  • Garnier awokado i masło karite
  • Cien z olejkiem makadamia, kokosowym i arganowym

Warto jednak pamiętać, że w zależności od typu włosów jak i użytego oleju mogą sprawdzić się również inne produkty. Warto uzbroić się w cierpliwość i metodą prób i błędów znaleźć najlepiej działający produkt.

Kiedy przyjdzie czas na zmycie oleju z włosów, na samym początku warto spłukać go ciepłą wodą. Pozwoli to na wstępne pozbycie się nadmiaru produktu. Kolejnym elementem jest emulgowanie. Należy nałożyć wybraną przez nas odżywkę lub maskę i dokładnie wmasować we włosy. Warto przeczesać je dodatkowo szczotką lub grzebieniem, aby mieć pewność, że produkt dotarł do każdego włoska. Rozprowadzony kosmetyk należy pozostawić na około 10 minut, aby zaczął działać. Następnie czas na mycie. Tutaj do wyboru jest kilka opcji. Można po prostu zmyć wszystko co mamy na włosach i ponownie umyć je odżywką lub maską albo użyć delikatnego szamponu przy skórze głowy (można go również połączyć z odżywką).

Ta metoda mycia włosów sprawi, że efekty olejowania z pewnością będą o wiele skuteczniejsze.

Jaki jest Wasz ulubiony olej do pielęgnacji włosów?

Źródło: Canva, Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej