Enej: [skład, piosenki, kariera, programy, Instagram]

21 grudnia 2021
Przez: : KS

Zespół Enej to bez dwóch zdań jedna z najbardziej znanych grup muzycznych w ostatnich latach w Polsce. Dużą rozpoznawalność zyskali między innymi dzięki udziałowi w programie telewizyjnym. Sprawdźmy, co wiadomo na temat ich kariery, ale także życia prywatnego!

Enej: skład

Zespół Enej to polsko-ukraińska grupa muzyczna, która cieszy się dużą popularnością oraz sympatią ze strony słuchaczy. Jeśli zastanawiacie się, kto wchodzi w jej skład, doskonale trafiliście. Mianowicie, za wokal odpowiedzialny jest Piotr Sołoducha, który za razem wraz z bratem i ich przyjacielem jest założycielem zespołu.  Oprócz niego, za oprawę muzyczna i pozostałe części wokalne odpowiada pozostałych siedmiu mężczyzn: Mirosław Ortyński, Paweł Sołoducha, Jakub Czaplejewicz, Łukasz Przyborowski, Damian Pińkowski, Kornel Kondrak oraz Piotr Pankowski.

Ze względu na to, że członkowie grupy są różnego pochodzenia, ich twórczość i inspiracje także są zróżnicowane. Wiele osób zastanawia także nazwa zespołu. W tym przypadku także spieszymy z wyjaśnieniem. Otóż, powstała ona w skojarzeniu z bohaterem poematu Eneida.

Enej kariera
Zespół Enej

Zobacz także: Co wiemy o wokalistce Hance Rybce?

Enej: kariera

Okazuje się, że grupa zaczęła być coraz bardziej znana jeszcze przed udziałem w programie telewizyjnym Must Be the Music. Tylko muzyka. Jednakże, tam panowie poradzili sobie świetnie i dotarli do samego finału. Swoim konkurentom nie pozostawili wiele szans, a utwór Radio Hello stał się prawdziwym hitem nie tylko w Polsce, ale także na Ukrainie.

Za kolejne najbardziej znane piosenki Enej bez dwóch zdań należy uznać utwory: Skrzydlate ręce, Tak smakuje życie oraz Kamień z napisem Love. Do tej pory na rynku muzycznym ukazało się siedem albumów studyjnych ich autorstwa. Najnowszy z nich swoją premierę miał w 2021 roku, a jego tytuł to Idealny sen.

Enej: Instagram

Wszyscy fani zespołu mogą śledzić jego aktywność na Instagramie. Mianowicie, grupa prowadzi swój profil pod nazwą @enejoficjalny. Na chwilę obecną, liczba jego obserwatorów wynosi 26 tysięcy.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz