Hanka Rybka: [wiek, kariera, Brathanki, Instagram]

20 grudnia 2021
Przez: : KS

Hanka Rybka to polska wokalistka prosto z Podhala, której jak na prawdziwą góralkę przystało nie można odmówić charakteru. Sprawdźmy, co wiadomo o jej karierze w branży muzycznej, a także życiu prywatnym!

Hanka Rybka: wiek

Niestety, w sieci na próżno szukać informacji o dacie urodzenia wokalistki z gór. Jednakże, tajemnicą nie jest, że kobieta pochodzi z Poronina, gdzie z resztą mieszka do tej pory. Jej pełne imię i nazwisko to Anna Chowaniec-Rybka. Okazuje się, że należy do nielicznego grona muzyków folklorowych, którzy mają wykształcenie w tym kierunku. Mianowicie, artystka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie ukończyła śpiew operowy.

Co ciekawe, artystka opowiedziała, że ze względu na czystość brzmienia śpiewu operowego, na jakiś czas musiała zrezygnować z muzyki góralskiej. Niewątpliwie, to doświadczenie nie było dla niej łatwe.

Hanna Rybka koncert
Występ Hanny Rybki

Zobacz także: Co wiemy o śpiewaczce Aleksandrze Kurzak?

Hanka Rybka: kariera

Okazuje się, że początki kariery muzycznej Hani Rybki przypadają jeszcze na okres jej studiów. To właśnie wtedy została wokalistą zespołu Brathanki, który z reszta funkcjonuje do dzisiaj. Następnie, artystka nawiązała współpracę z zespołem Golec uOrkiestra. To nie wszystkie gościnne występy ze znanymi wokalistami. Ponadto, artystka śpiewała ze Skaldami, czy Marylą Rodowicz.

Niewątpliwie, doświadczenie zdobyte u boku innych wokalistów Rybce przydały się podczas tworzenia własnego zespołu i swoich utworów. Jego nazwa to Hania Rybka i Przyjaciele. Wtedy już artystka jest pewna, że to właśnie góralska muzyka zajmuje szczególne miejsce w jej sercu.

Na swoim koncie wokalistka ma występy i koncerty nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Często pojawia się również na tematycznych koncertach emitowanych w telewizji, między innymi podczas świąt. Do tej pory ukazały się dwa albumy jej autorstwa. Uwagę należy zwrócić także na nagrody i wyróżnienia, które na przestrzeni lat zdobyła.

Hanna Rybka koncert
Hanna Rybka podczas występu

Hanka Rybka: Instagram

Wszystko wskazuje na to, że artystka nie prowadzi własnego profilu na Instagramie.

źródło: Youtube

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz