Połącz się z nami

„EURO 2020”: Będzie powtórka finałowego meczu Anglia-Włochy? Zaskakujący pomysł angielskiego kibica!

Puchar Euro 2020

Rozrywka

„EURO 2020”: Będzie powtórka finałowego meczu Anglia-Włochy? Zaskakujący pomysł angielskiego kibica!

Emocje po meczu Anglia-Włochy jeszcze nie opadły. Mecz dostarczył kibicom wielu wrażeń, a takie finały nie zdarzają się często. Po rzutach karnych to Włosi po raz drugi stanęli na najwyższym miejscu podium. Niemniej jednak nie wszyscy angielscy fani potrafią przełknąć gorycz porażki. Jeden z nich domaga się nawet powtórzenia finałowego meczu, a pod petycją zebrał tysiące podpisów.

Euro 2020: Anglia-Włochy

Wszyscy fani piłki nożnej w końcu doczekali się mistrzostw Europy, które z powodu pandemii przesunięto o rok. Choć wielu polskich kibiców liczyło na to, że Polska nieco dłużej pogra na turnieju, to nasza reprezentacja zakończyła przygodę na Euro już podczas fazy grupowej. Po wielu zaciętych pojedynkach zostali wyłonieni finaliści. W mediach jeszcze przed ostatnim meczem Euro 2020 pojawiały się głosy, że tegoroczne rozgrywki były ułożone pod „Synów Albionu”. Angielska drużyna zagrała u siebie pięć z sześciu meczy i to przy pełnych trybunach. Wiele wskazywało na to, że to właśnie oni zostaną mistrzami Europy.

Zobacz także: Tego nie pokazały kamery na finale Euro 2020! Zobaczcie nagranie!

View this post on Instagram

A post shared by UEFA EURO 2020 (@euro2020)

Niemniej jednak finałowe starcie, które było pełne zwrotów akcji pokazało, że to Włosi okazali się lepsi. Podstawowy czas gry zakończył się remisem. Dogrywka również nie wyłoniła zwycięzcy i o tym, kto wygra zadecydowały rzuty karne. Pomimo tego, że angielscy kibice do samego końca wierzyli w swoją drużynę, to rzeczywistość okazała się inna. Jednak najwierniejsi fani nigdy nie tracą nadziei. Inicjatywa, z którą wyszedł jeden z angielskich kibiców odbiła się szerokim echem w mediach.

Powtórzą finał Euro 2020?

Jeden z angielskich kibiców wyszedł z inicjatywą i wystosował petycję w sprawie „powtórzenia Euro 2020”. Według Anglika holenderski sędzia, był nieobiektywny w podejmowaniu decyzji i pobłażał drużynie z Włoch. Największe zastrzeżenia miał do sytuacji, w której Chiellini powalił na murawę Sakę.

„Mecz Anglia-Włochy rozgrywany 11 lipca był sędziowany niesprawiedliwie. Obrońca reprezentacji Włoch otrzymał tylko żółtą kartę za ciągnięcie Anglika jak niewolnika. Wszelkie faulem, w tym kopnięcia, popchnięcia, a oni wciąż byli w stanie to wygrać? Sędziowanie było stronnicze. Włosi powinni byli grać w osłabieniu po czerwonej kartce, dlatego mecz powinien zostać powtórzony i sędziowany przez bezstronnego arbitra”– czytamy na stronie change.org.

Dodajmy, że pod petycją podpisało się już ponad 80 tysięcy kibiców, a to jeszcze nie koniec. Choć zapewne wielu fanów łudzi się, że petycja może odmienić losy Anglików, to nie bylibyśmy tego tak pewni. To nie pierwszy raz, kiedy kibice poszczególnych drużyn żądają powtórki meczu. W tym roku kibice Francji i Danii również nie zgadzali się z końcowym wynikiem ich drużyn, niemniej jednak nic nie wskórali.

Czy tak będzie i w tym wypadku? Wszystko na to wskazuje…

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Rozrywka

Do góry