Euro 2020: Wiemy, na jakie premie mogą liczyć polscy piłkarze! Te kwoty Was zaskoczą

24 czerwca 2021
Przez: : J.J

Mistrzostwa Europy 2020 w piłce nożnej zakończyły się zarówno dla polskich piłkarzy i ich wiernych kibiców. 23 czerwca przegraliśmy ze Szwecją kończąc przygodę z Euro 2020. Na jakie premie mogą liczyć polscy piłkarze? Przekonajcie się!

Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Europy 2020 nie były udane dla polskich piłkarzy i kibiców. Nasza drużyna zagrała trzy mecze. Pierwszy z nich odbył się przeciwko drużynie ze Słowacji, która okazała się lepsza. Następnie zmierzyliśmy się z Hiszpanami, z którymi udało się zremisować. Po tym meczu nadzieja w kibicach odżyła. Wiele osób oczekiwało ostatniego meczu, który miał okazać się przepustką do dalszej gry i awansu. Niestety, pomimo zaciętej walki polskiej drużyny nasz skład przegrał i zakończył ostatecznie swoją przygodę na mistrzostwach.

Polscy piłkarze mogli liczyć na wielkie wsparcie kibiców oraz swoich najbliższych. Niejednokrotnie informowaliśmy Was o tym, jak kibicują piłkarzom bliskie im osoby.

Po porażce głos zabrał Lewandowski, który skomentował grę na Euro 2020. Po zakończeniu przygody na mistrzostwach wpis w mediach społecznościowych opublikowała również jego żona – Ania Lewandowska.

Choć nasza drużyna odpadła, przez te trzy wyjątkowe wieczory Polacy zjednoczyli się i przeżywali bardzo emocjonujące chwile dopingując naszej drużynie. Wiele z Was zastanawiało się zapewne, jakie pieniądze wchodzą w grę i na jakie wynagrodzenie mogą liczyć polscy piłkarze.

Premie piłkarzy za udział w Euro 2020

Choć wiadomo, że piłkarze mogą liczyć na ogromne zarobki, które często wprawiają nas w osłupienie, występ na Euro 2020 nie był dla nich zbyt dochodowym. Jak podaje Sport.pl polscy piłkarze nie otrzymali ani złotówki premii, ze względu na niezakwalifikowanie się do 1/8 finału:

„Już przed turniejem było wiadomo, że pieniądze dla związku będą wypłacane tylko za remis (750 tys. euro) i zwycięstwo (1,5 mln euro). Oznacza to, że na Euro 2020 polski związek zarobił tylko za remis z Hiszpanią. Piłkarze mieli z kolei otrzymać premie dopiero po awansie do 1/8 finału Euro 2020. Oznacza to, że zawodnicy nie zarobią ani grosza za blamaż”

Zaskoczeni?

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej