“Euro 2024”: Fatalna wpadka TVP. Kibice wściekli!

21 czerwca 2024
Przez: : M.J

Powtórka z rozrywki podczas Euro 2024, lecz kibicom daleko do śmiechu. Zarówno podczas meczu z Holandią, jak i podczas starcia z Austrią, Telewizja Polska napotkała ogromne problemy z transmisją online. Te mistrzostwa zapamiętane zostaną nie tylko z powodu fantastycznych meczów i pięknych goli. Będą też kojarzone z poważnymi problemami technicznymi telewizji publicznej, zwłaszcza podczas najważniejszych dla naszych kibiców transmisji.

Problemy z transmisją TVP Euro 2024

W niedzielę, 16 czerwca, podczas meczu z Holandią, problemy z transmisją online szybko wyjaśnił Jakub Kwiatkowski.

“Około godziny 15:00 Telewizja Polska odnotowała atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski. Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi, które doprowadziły do mitygacji ataku. Służby IT przywróciły usługi” – napisał w mediach społecznościowych szef sportu w telewizji publicznej.

Jednak 21 czerwca, podczas meczu z Austrią ponownie ani aplikacja, ani strona internetowa TVP Sport nie działały. W rezultacie wielu fanów nie miało szansy zobaczyć na żywo pięknego gola Krzysztofa Piątka. Kibice są wściekli i rozczarowani, a ich frustracja narasta.

Oświadczenie TVP

Ostatnie doniesienia mówią, że TVP przeprosiła za zaistniałe problemy techniczne. Okazuje się, że po raz kolejny przyczyną był tajemniczy atak DDoS.

“Przepraszamy za kłopoty techniczne związane z przekazem meczu Polska – Austria w internecie. Obecnie intensywnie pracujemy nad stabilnością transmisji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że po raz kolejny infrastruktura stron internetowych TVP została poddana atakowi DDoS. Dla zapewnienia nieprzerwanego dostępu do transmisji Telewizja Polska uruchomia alternatywną stronę http://mecz.tvp.pl, na której bez zakłóceń można oglądać pojedynek Polska – Austria.” – zapewniono przez TVP we wpisie na mediach społecznościowych.

Problem z transmisją meczów online podczas tak ważnych wydarzeń sportowych to poważne wyzwanie dla każdej stacji telewizyjnej. Widzowie oczekują, że technologia będzie działać bez zarzutu, szczególnie podczas kluczowych momentów. Ataki DDoS, które zakłócają transmisje, są ogromnym problemem, a ich mitygacja wymaga zaawansowanych działań i ścisłej współpracy z operatorami sieciowymi.

Zobacz także: Miss Euro 2024 okrzyknięta! Aż trudno odwrócić wzrok

Telewizja Polska stanęła przed trudnym zadaniem odzyskania zaufania swoich widzów. Intensywne prace nad stabilizacją transmisji są konieczne, aby uniknąć podobnych incydentów w przyszłości. Alternatywna strona do oglądania transmisji na żywo jest krokiem w dobrym kierunku, ale kibice oczekują, że takie problemy nie będą się powtarzać.

Źródło: Instagram Łączy nas piłka, TVP, X

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej