Połącz się z nami

Eurowizja Junior 2020 – organizatorzy zmienili zasady głosowania!

Eurowizja Junior 2020

Rozrywka

Eurowizja Junior 2020 – organizatorzy zmienili zasady głosowania!

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się już dzisiaj! W ostatnim momencie okazało się, że organizatorzy zmienili zasady głosowania. Na czym polegają?

Eurowizja Junior to coroczny konkurs muzyczny dla dzieci. Uczestnicy biorący w nim udział mają od 9 do 14 lat. Maksymalna liczba finalistów nie może przekraczać dwudziestu uczestników. Warto przypomnieć, że 2 lata temu konkurs wygrała Roksana Węgiel, występując z piosenką „Anyone I Want to be”. Rok później sukces Roksi powtórzyła Viki Gabor, śpiewając utwór pt. „Superhero”. Czy w tym roku po raz kolejny Polska stanie się laureatem konkursu?

Zobacz także: Eurowizja Junior 2020. Wiemy, która w kolejności wystąpi Ala Tracz. Ma szansę wygrać?

Eurowizja Junior 2020 – organizatorzy zmienili zasady głosowania!

Już dzisiaj, w Warszawie odbędzie się 18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Organizatorem wydarzenia jest Telewizja Polska. Warto przypomnieć, że to drugi z rzędu konkurs, który odbywa się w naszym kraju. W tegorocznej rywalizacji udział weźmie aż 18 państw. W tym roku Polskę reprezentować będzie Ala Tracz, która zaśpiewa piosenkę pt. „I’ll be standing”.

Z powodu panującej pandemii koronawirusa organizatorzy zmienili zasady konkursu jak i sposób głosowania. Eurowizja Junior 2020 będzie zdalna. Wszystkie konkursowe utwory zostały nagrane wcześniej w lokalnych studiach, a dopiero dziś odbędzie się główna transmisja. Co więcej, wciąż nie jest znany skład jury. Wiadomo jedynie, że zasiądzie w nich dwóch dorosłych, oraz dwoje dzieci.

Głosowanie rozpoczęło się w piątek o godzinie 17.00 i jest całkowicie bezpłatne. Warto dodać, że w przypadku Eurowizji Junior można oddać głos na reprezentanta swojego kraju. Do tej pory na samym początku podawano najniższą notę, a następnie coraz wyższe. Organizatorzy w ostatniej chwili postanowili zmienić zasady głosowania! Okazuje się, że w dzisiejszym finale jury poda najwyższą notę (12 punktów) na samym początku. Zmiana sprawi, że emocje będą utrzymane do samego końca.

Przypominamy, że transmisja Eurowizji Junior 2020 rozpocznie się dzisiaj o godzinie 17:00 na TVP.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Rozrywka

Do góry