Połącz się z nami

Eurowizja Junior 2020. Wiemy, która w kolejności wystąpi Ala Tracz. Ma szansę wygrać?

eurowizja junior 2020

Rozrywka

Eurowizja Junior 2020. Wiemy, która w kolejności wystąpi Ala Tracz. Ma szansę wygrać?

Wielkimi korkami zbliża się finał Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W tym roku Polskę reprezentować będzie Ala Tracz. Eurowizja Junior 2020 – zobaczcie, kiedy zaśpiewa młodziutka reprezentantka naszego kraju.

Z nami Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior 2020, podczas której widzowie poznali kolejność wykonania utworów przez reprezentantów wszystkich krajów, które biorą udział w Konkursie.

Już w najbliższą niedzielę 29 listopada odbędzie się wyczekiwany od wielu miesięcy finał Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. Tego dnia zmierzy się ze sobą 12 uczestników, w tym także reprezentantka Polski – Ala Tracz. Młoda wokalistka zaprezentuje swój niezwykły talent w konkursie z piosenką „I’ll Be Standing”.

Wczoraj 24 listopada miejsce miała Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior 2020, a całe wydarzenie poprowadził Mateusz Szymkowiak. Z racji panującej pandemii koronawirusa w tym roku zarówno ceremonia, jak i sam konkurs realizowane są przy użyciu innowacyjnej technologii w studio VxR, która pozwala na łączenie dwóch światów wirtualnego oraz rzeczywistego. Podczas Konkursu Eurowizji Junior 2020 wyjątkowo każdy reprezentant wykonywać będzie swój utwór konkursowy w studiu w swoim kraju.

Eurowizja Junior 2020

Ceremonia otwarcia Eurowizji 2020 mimo iż była inna niż wszystkie dotychczas, ale nie oznaczało to, że podczas tego wydarzenia nie brakowało emocji. Widzowie mogli poznać wszystkich uczestników biorących udział w konkursie i posłuchać krótkich wypowiedzi w ich ojczystych językach. Na Ceremonii Otwarcia Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci nie zabrakło oczywiście zeszłorocznej zwyciężczyni Viki Gabor. Poza wykonaniem piosenki „Superhero”, która w ubiegłym roku zagwarantowała jej zwycięstwo, 13-letnia piosenkarka wzięła udział w losowaniu pozycji startowej Ali Tracz. Okazało się, że nasza reprezentantka podczas finału Eurowizji Junior wystąpi jako szósta, czyli dokładnie w połowie całej stawki. Tego dnia wylosowano także kraje, które otworzą i zamkną cały Konkurs. Jako pierwsza wystąpi reprezentantka Niemiec – Susan, a ostatnia na scenie zaprezentuje się wokalistka z Francji – Valentina.

Przestawajmy kolejność występów krajów podczas Konkursu Eurowizja Junior 2020:

 1. NIEMCY: Susan – „Stronger With You”
 2. KAZACHSTAN: Karakat Baszanowa – „Forever”
 3. HOLANDIA: Unity – „Best Friends”
 4. SERBIA: Petar Aničić – „Heartbeat”
 5. BIAŁORUŚ: Arina Piechtieriewa – „Aliens”
 6. POLSKA: Ala Tracz – „I’ll Be Standing”
 7. GRUZJA: Sandra Gadelia – „You Are Not Alone”
 8. MALTA: Chanel Monseigneur – „Chasing sunsets”
 9. ROSJA: Sofia Fieskowa – „Moj Nowyj Dien (My New Day)”
 10. HISZPANIA: Solea –„Palante”
 11. UKRAINA: Oleksandr Bałabanow – „Widkrywaj (Open)”
 12. FRANCJA: Valentina – „J’imagine”

Myślcie, że Ala Tracz powtórzy sukces Roxie Węgiel oraz Viki Gabor i ponownie przyniesie Polsce zwycięstwo podczas Eurowizji Junior 2020? Trzymamy kciuki!

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Rozrywka

Do góry