“Eurowizja Junior 2021”: Skandal wokół wyników. Mama Maleńy bojkotowała do niegłosowania na Polskę?

20 grudnia 2021
Przez: : W.M.

Za nami kolejny konkurs Eurowizji Junior. Chociaż Polska, którą reprezentowała Sara James, uplasowała się na wysokim 2. miejscu, przegrywając zaledwie o 6 punktów z Maleńą z Armenii, Polscy widzowie nie kryją oburzenia ostatecznymi wynikami głosowania. Oliwy do ognia dodał fakt, że przed finałowym występem mama zwyciężczyni nakłaniała swoich obserwatorów na Instagramie, aby nie głosowali na Polskę.

Eurowizja Junior dla dzieci

Za nami wielki finał Eurowizji Junior 2021. W tym roku muzyczne wydarzenie zorganizowane zostało we Francji i w ostatecznej rywalizacji udział wzięło 19 reprezentantów z krajów Europy.

Reprezentantką Polski podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci była Sara James, która na paryskiej scenie zaprezentowała się jako trzecia, wykonując piosenkę Somebody. Jeszcze przed konkursem mówiono, że największymi faworytami konkursu będą Polska, Armenia i Francja. Faktycznie to właśnie pomiędzy tymi krajami rozegrała się ostateczna rywalizacja o zwycięstwo.

Po zsumowaniu punktów przyznawanych przez jury z każdego kraju oraz głosów od widzów pierwsze miejsce zajęła Maleńa z Armenii. Tuż za nią znalazła się reprezentantka Polski Sara James, która przegrała o zaledwie kilka punktów.

Skandal z mamą Maleńy

Chociaż zdaniem wielu fanów Eurowizji Armenia faktycznie zaprezentowała się genialnie i reprezentantka tego kraju zasługiwała na wysoki wynik w konkursie, cieniem na ostatecznych wynikach położył się fakt, że mama Maleńy jeszcze w piątek nakłaniała swoich licznych obserwatorów, aby nie głosować na największych konkurentów jej córki, w tym także na Polskę.

“Dziś rusza pierwszy etap głosowania na Eurowizji Junior, tutaj wskazówki, jak zrobić to wiele razy z tego samego urządzenia. Pierwszy głos oddajcie na Armenię, a następnie wybierzcie dwa następne kraje – niemile widziane jest głosowanie na Polskę, Francję oraz Rosję, bo to głowni faworyci. Powodzenia” – napisała mama Maleńy na swoim Instagramie

Skandal z wynikami głosownia na Eurowizji Junior
Post mamy Maleńy z Armenii

Jak łatwo sprawdzić, mamę tegorocznej zwyciężczyni Eurowizji dla Dzieci na Instagramie śledzi ponad 130 tys. internatów. Jeśli obserwatorzy kobiety posłuchali jej rad i faktycznie nie głosowali na Polskę, czy mogło to mieć realny wpływ na ostateczne wyniki głosowania?

Zobacz także: Kurski podsumował wyniki Eurowizji Junior. Ma rację?

Co więcej, widzowie, którzy oglądali wczorajszy Konkurs Eurowizji Junior, słusznie zauważyli, że Polska obdarowała Armenię 12 pkt od jurorów. Zupełnie inaczej było w przypadku Armenii, która przyznała naszej rodaczce tylko 1 pkt. Ostatecznie Sara James przegrała z Maleńą o zaledwie 6 pkt.

Wyniki Eurowizja Junior 2021
Końcowa punktacja Eurowizja Junior 2021

Widzowie są wściekli. W sieci aż roi sie od komentarzy fanów zawiedzionych wynikami Eurowizji Junior.

“Gdybyśmy nie dali Armenii 12 punktów to byśmy wygrali XD No przecież nie daje sie 12 punktów dla kraju, który najbardziej nam zagraża 🙈 Ale i tak gratulacje dla Sary i dziewczynki z Armenii!Obie bezkonkurencyjne!”

Czy postawa jurorów z Armenii, jak i matki Maleńy była nietaktowana?

źródło: Instagram Anna Manucharyan/Instagram Junior Eurovision Song Contest

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej