Połącz się z nami

Eurowizja Junior: widzowie nie zgadzają się z werdyktem. Głosy nie były liczone?

Eurowizja Junior

Rozrywka

Eurowizja Junior: widzowie nie zgadzają się z werdyktem. Głosy nie były liczone?

Eurowizja Junior to nie tylko silne emocje i dobra zabawa. Tegoroczna edycja wzbudziła niemałe kontrowersje. Od śpiewania z playbacku po źle policzone głosy? Taką teorię wysnuli widzowie, którzy nie zgadzają się z werdyktem.

Eurowizja Junior to muzyczny konkurs dla dzieci w przedziale od 9 do 14 lat. To szczególne wydarzenie dla naszego kraju, ponieważ w ubiegłych edycjach dwa razy z rzędu Polska została laureatem. Przypomnijmy, że w 2018 roku konkurs wygrała Roksana Węgiel, występując z piosenką „Anyone I Want to be”. Rok później sukces Roksi powtórzyła Viki Gabor, śpiewając utwór pt. „Superhero”. Nic więc dziwnego, że widzowie pokładali ogromne nadzieje w Ali Tracz, która reprezentowała nasz kraj.

Eurowizja Junior: widzowie nie zgadzają się z werdyktem. Głosy nie były liczone?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że organizatorzy konkursu musieli wprowadzić wiele znaczących zmian. Kluczową z nich było brak występów na żywo. Zdalna Eurowizja Junior polegała na tym, że wszystkie konkursowe utwory zostały nagrane wcześniej w lokalnych studiach, a dopiero wczoraj odbyła się ich główna transmisja. Co więcej, zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem konkursu do mediów trafiła informacja o zmianie zasad głosowania. W tym roku noty były przyznawane od najmniejszych do największych, co zapewniło jeszcze większe emocje. Nie obyło się również bez skandali, mianowicie widzowie zarzucili uczestnikom śpiewanie z playbacku! Zobacz: Skandal! Playback na Eurowizji Junior? Widzowie oburzeni!

W tym roku Polskę reprezentowała Ala Tracz, która zaśpiewała piosenkę pt. „I’ll be standing”. Zajęła 9. miejsce, a Eurowizję wygrała reprezentantka Francji – Valentina.

Okazuje się, że po ogłoszeniu werdyktu w sieci zawrzało. Na oficjalnym Instagramie konkursu pojawiło się mnóstwo komentarzy widzów, którzy negatywnie odnieśli się do wyników. Wielu z nich uważa, że Francja powinna zostać zdyskwalifikowana za śpiewanie z playbacku. Ponadto, internauci informują, że wyniki głosowania internetowego nie wydają się być prawdziwe. Wśród komentarzy pod zdjęciem ogłaszającym wygraną czytamy:

„nie chce mi się wierzyć, że polska 44 z głosowania internetowego XDDDD zaniżone i tyle”

„Oszukali nas!”

„Królowa playbacku”

„Francja powinna być zdyskwalifikowana!”

„Na szczęście oszustwo zawsze wygra 🤡”

Oglądaliście Eurowizję Junior 2020? Zgadzacie się z werdyktem?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Rozrywka

Do góry