Ewa Chodakowska ostro o słowach Rydzyka: “Dokąd Kościół zmierza? Jest mi niedobrze”

9 grudnia 2020
Przez: : MC

Ewa Chodakowska ostro skomentowała kontrowersyjne słowa wypowiedziane przez Tadeusza Rydzyka podczas uroczystości kolejnych urodzin Radia Maryja.

Ewa Chodakowska to znana trenerka fitness, blogerka, influencerka, prezenterka telewizyjna i osobowość medialna. Jest redaktorką naczelną „Be Active. Dietetyka & Fitness”, a ponadto wydała wiele płyt z planami treningowymi oraz napisała kilka książek. Ewa jest również laureatką wielu nagród i co ciekawe, znalazła się na 3. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych Polek. Ponadto, dziennikarze programu “Uwaga!” uznali Chodakowską za „polską królową fitnessu”.

https://www.instagram.com/p/CISs1pwHB3K/

Zobacz także: Chodakowska wbija szpilę Lewandowskiej! Internauci sugerują, że to ona powinna zastąpić ją na okładce!

Ewa Chodakowska ostro o słowach Rydzyka!

Przypomnijmy, że w sobotę w Toruniu odbyła się uroczystość związana z 29. urodzinami Radia Maryja. Podczas trwania mszy, kazanie wygłosił sam Tadeusz Rydzyk, który wspomniał m.in. o byłym biskupie Edwardzie Janiaku, który zyskał rozgłos dzięki produkcji braci Sekielskich pt. „Zabawa w chowanego”. Tuszował on przestępstwa seksualne, natomiast Rydzyk nazwał go „współczesnym męczennikiem mediów”. To jednak nie koniec kontrowersji. Duchowny w dalszej części przemówienia powiedział:

“To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże” – powiedział.

Mimo, że Rydzyk nie użył słowa “pedofil”, dla większości oczywiste jest, do czego nawiązał. Słowa duchownego wstrząsnęły mnóstwem osób, a o sprawie zaczęły wypowiadać się również osoby medialne.

Do słów Tadeusza Rydzyka odniosła się m.in. Ewa Chodakowska, która ostro skomentowała słowa duchownego. Na swoim Instagramie zamieściła relację, w której napisała:

“Cała się trzęsę, jak to czytam!!! Jako człowiek, jako katolik, jestem oburzona, jestem wstrząśnięta!!! Dokąd Kościół zmierza? Jest mi niedobrze”

Warto dodać, że Ewa niedawno wzięła udział w kampanii przeciwko przemocy.

Zgadzacie się ze słowami Ewy Chodakowskiej?

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej