Połącz się z nami

Fryderyki 2020 odwołane! Wydano oficjalne oświadczenie

Fryderyki 2020 odwołane

News

Fryderyki 2020 odwołane! Wydano oficjalne oświadczenie

Fryderyki 2020 odwołane z powodu koronawirusa! 11 marca wydano uzupełnione i poprawiona oświadczenie, w którym poinformowano, że gala się nie odbędzie.

Fryderyki to nagroda muzyczna przyznawana w Polsce od 1995 roku. O wynikach plebiscytu decyduje Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, profesjonalistów muzycznych i dziennikarzy muzycznych.

Fryderyki 2020 całkowicie odwołane!

Rozdanie nagród w kategorii muzyki rozgrywkowej miało odbyć się 14 marca, natomiast 15 marca w kategorii jazz. Z powodu panującego koronawirusa, rząd wydał decyzję dotyczącą organizacji imprez masowych. Z tego powodu gala miała odbyć się bez udziału publiczności. W oświadczeniu można przeczytać:

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników FRYDERYK Festiwal 2020, w związku z decyzją administracyjną o odwołaniu imprez masowych, podjętą 10 marca br. przez premiera Rzeczypospolitej Polskiej w obliczu rosnącego zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-Cov-2, z przykrością informujemy o odwołaniu dla publiczności imprez planowanych na 14 i 15 marca br.”

View this post on Instagram

Gala Muzyki Poważnej już jutro! #fryderyk2020

A post shared by Fryderyk Festiwal (@fryderykfestiwal) on

Organizatorzy imprezy wydali dzień później uzupełnione oświadczenie, w którym poinformowali, że wydarzenie całkowicie anulowano. Treść oświadczenia brzmi następująco:

„W uzupełnieniu do wydanego 10 marca oświadczenia dotyczącego odwołania dla publiczności imprez planowanych na 14 i 15 marca br. w ramach FRYDERYK Festiwal, z przykrością informujemy, że wręczenie nagród podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu bez udziału publiczności również się nie odbędzie. Mając na uwadze realne zagrożenie koronawirusem SARS-Cov-2, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, artystów, jak i wszystkich pracowników zaangażowanych w organizację wydarzenia, laureatów nagród Fryderyk 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu ogłosimy w mediach cyfrowych.
Wyniki głosowania Akademii Fonograficznej opublikujemy we wtorek 17 marca na stronie fryderyki.pl oraz w mediach społecznościowych FRYDERYK Festiwal.”

Z uwagi na powagę sytuacji uważamy, że to słuszna decyzja. Co o tym myślicie?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry