Połącz się z nami

Fryderyki 2020: odwołano galę dla publiczności. Czy rozdanie nagród się odbędzie?

Fryderyki 2020 odwołane

News

Fryderyki 2020: odwołano galę dla publiczności. Czy rozdanie nagród się odbędzie?

Fryderyki 2020 planowo mają odbyć się 14 marca. Z powodu panującej epidemii koronawirusa odwołano galę dla publiczności. Czy rozdanie nagród w ogóle się odbędzie?

Fryderyki to nagroda muzyczna przyznawana w Polsce od 1995 roku. O laureatach decyduje Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna, w której skład wchodzi ponad 1000 artystów, profesjonalistów muzycznych i dziennikarzy muzycznych.

Z powodu koronawirusa odwołano galę dla publiczności

W niedzielę 8 marca odbyła się gala muzyki poważnej, która była wstępem do rozdania Fryderyków. Rozdanie w kategorii muzyki rozrywkowej ma odbyć się 14 marca, a 15 marca w kategorii jazz. W sobotę na uroczystości mają pojawić się takie osobistości jak Daria Zawiałow, Ewa Farna, Michał Szpak, Natalia Przybysz, Kayah czy Natalia Nykiel. Wszystkich nominowanych oraz szczegóły imprezy znajdziecie TUTAJ.

Premier Mateusz Morawiecki wydał decyzję związaną z organizacją imprez masowych. W związku z panującym koronawirusem gala wręczenia nagród została odwołana dla publiczności. Ponadto osoby, które kupiły bilet na galę otrzymają zwrot pieniędzy. W oświadczeniu można przeczytać:

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników FRYDERYK Festiwal 2020, w związku z decyzją administracyjną o odwołaniu imprez masowych, podjętą 10 marca br. przez premiera Rzeczypospolitej Polskiej w obliczu rosnącego zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-Cov-2, z przykrością informujemy o odwołaniu dla publiczności imprez planowanych na 14 i 15 marca br.”

View this post on Instagram

Gala Muzyki Poważnej już jutro! #fryderyk2020

A post shared by Fryderyk Festiwal (@fryderykfestiwal) on

Fryderyki 2020 to niezwykle ważne wydarzenie na polskiej scenie muzycznej. Wciąż jednak nie wiadomo czy z powodu epidemii koronawirusa rozdanie nie zostanie przeniesione. Informacje te mają pojawić się w ciągu najbliższych dni. Przewodniczący Związku Producentów Audio Video Andrzej Puczyński poinformował:

„FRYDERYK Festiwal to wielkie święto polskiej muzyki, nad którym intensywnie pracowaliśmy przez ostatnich sześć miesięcy i bardzo chcieliśmy, aby ponownie mogło się odbyć z udziałem publiczności. Niemniej jednak w chwili poważnego zagrożenia epidemią jesteśmy przekonani, że decyzja o odwołaniu imprez masowych jest absolutnie słuszna i konieczna. Zdrowie oraz bezpieczeństwo uczestników jest naszym priorytetem.”

Będziecie oglądać rozdanie nagród Fryderyki 2020?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry