Ile zarobi nowy trener Reprezentacji Polski? Największy kontrakt w historii PZPN

24 stycznia 2023
Przez: : M.J

Nowy trenerem Reprezentacji Polski zostanie były trener Portugalii Fernando Santos. To właśnie on w 2016 roku zdobył wraz ze swoją drużyną Mistrzostwo Europy. Okazuje się, że tak doświadczony szkoleniowiec będzie najhojniej wynagradzanym trenerem, jakiego kiedykolwiek zatrudnił PZPN. Santos zarobi swój pierwszy milion nim zadebiutuje w nowej roli.

Fernando Santos w Reprezentacji Polski

Na temat zarobków piłkarzy niejednokrotnie huczało w mediach. Nie jest również tajemnicą, że na hojne kontrakty mogą liczyć trenerzy. Niemniej jednak przy zarobkach nowego trenera Reprezentacji Polski nawet Paulo Sousa wyglądał jak jego ubogi krewny.

Czesław Michniewicz mógł liczyć na najmniejszą gażę biorąc pod uwagę innych trenerów, którzy prowadzili swoje drużyny na Mistrzostwach Świata w Katarze w 2022 roku. PZPN płacił Michniewiczowi 200 tys. zł miesięcznie, co i tak jest kwotą którą robi wrażenie. Natomiast Paulo Sousa mógł liczyć na zarobki w kwocie 840 tys. euro rocznie, jednak jak już wiemy, tuż przed mundialem w Katarze zrezygnował ze swojego stanowiska na rzecz kontraktu opiewającego na kwotę 1,2 mln euro rocznie pracując dla brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro.

Tym samym patrząc na to, ile może zarobić nowy trener naszej reprezentacji zarobki jego poprzedników wyglądają dość marnie. Mistrz Europy z 2016 roku w Portugalii inkasował 2,25 mln euro rocznie, a w Polsce dostanie jedynie “małą podwyżkę”. Nie da się ukryć, że wynagrodzenie Santosa pociągnie PZPN po kieszeni.

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022: wiemy, ile zarobi polska reprezentacja! Kwota zwala z nóg!

Zarobki Fernando Santosa

Jak donoszą sportowe media w naszym kraju, PZPN “zwabił” Fernando Santosa do Polski zarobkami w kwocie 2,5 mln euro rocznie. Zdecydowanie koło tak ogromnej sumy ciężko przejść obojętnie. Jeżeli informacje podawane w mediach by się potwierdziły, to tym samym Fernando Santos będzie najlepiej zarabiającym trenerem w historii polskiej reprezentacji. Za przepracowany miesiąc z polską kadrą zarobi 208 tys. euro miesięcznie, co przy obecnym kursie daje blisko milion złotych!

ZOBACZ TAKŻE: Georgina Rodriguez ostro podsumowała trenera Cristiano Ronaldo! Miażdżące słowa pięknej modelki!

Fernando Santos nie przoduje jednak w rankingu najlepiej zarabiających trenerów. Jeżeli spojrzymy wstecz na MŚ w Katarze najlepiej opłacanymi trenerami byli m.in. Hans-Dieter Flick (6,5 mln euro rocznie), Gareth Soutghate (5,8 mln euro rocznie) czy Didier Deschamps (3,8 mln euro rocznie).

Źródło: businesssinsider.com.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej