Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022: wiemy, ile zarobi polska reprezentacja! Kwota zwala z nóg!

30 marca 2022
Przez: : MC

We wtorkowy wieczór odbył się mecz o awans na Mundial w Katarze. Polska zwyciężyła ze Szwecją wynikiem 2:0, zapewniając sobie udział w dalszych rozgrywkach. Jak się okazuje, za zwycięstwo PZPN zgarnął ogromną kwotę pieniędzy, a to dopiero początek zarobków!

scena z: Reprezentacja Polski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Wygrana ze Szwecją

We wtorek odbył się długo wyczekiwany mecz, w którym Polska zmierzyła się ze Szwecją. Stawka była duża, bowiem piłkarze walczyli o awans do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze.

Zobacz także: Robert Lewandowski zerwał kontakt ze znaną marką, która miała wspierać Rosję

Ostatecznie Polska zwyciężyła ze Szwecją wynikiem 2:0. Pierwszą bramkę dla naszej reprezentacji zdobył Robert Lewandowski, natomiast drugi celny strzał oddał Piotr Zieliński.

Skróty strzelonych bramek możecie zobaczyć poniżej:

https://twitter.com/FutebolEspaco/status/1508902703447085062?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1508902703447085062%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsport.radiozet.pl%2FPilka-nozna%2FMS-2022%2FPolska-Szwecja-GOLE-Zobacz-WIDEO-skrot-meczu-finalu-barazy-MS-2022

Zarobki reprezentacji Polski

Awans i udział w Mistrzostwach Świata to nie tylko ogromny zaszczyt i zwieńczenie umiejętności polskich piłkarz. To również ogromne pieniądze, które stoją za Mundialem. Okazuje się, że polska reprezentacja za sam awans otrzymała od FIFY 2,5 mln dolarów.

Ponadto przed Polakami trzy mecze fazy grupowej, za który PZPN otrzyma kwotę w wysokości 8 mln dolarów. Przeliczając obie te kwoty na polską walutę, łącznie jest to około 44 mln złotych.

Zobacz także: Oto nowy członek rodziny Lewandowskich

To jednak nie koniec! Jak dowiadujemy się z serwisu sport.interia.pl, za każdy kolejny awans otrzymuje się dodatkowe stawki. Gdyby Polska odpadła na etapie ćwierćfinału, mogłaby liczyć na 12 mln dolarów. Ćwierćfinał to już z kolei zarobek rzędu 16 mln. Drużyna, która uplasuje się na 4. miejscu w MŚ wzbogaci się o 22 mln dolarów, 3. miejsce otrzyma 26 mln, natomiast wicemistrzowie zostaną nagrodzeni kwotą 32 mln dolarów. Wygrani otrzymają zaś 45 mln dolarów.

Co ciekawe, cała pula nagród pieniężnych na MŚ wynosi aż 450 mln dolarów!

Spodziewaliście się takich kwot?

źródło: twitter.com, sport.interia.pl, Instagram Adama Buksy, Łączy nas piłka, AKPA

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej