IRA: [zespół, członkowie, piosenki, kariera, Instagram]

18 czerwca 2021
Przez: : KS

IRA to polski zespół, który w branży muzycznej funkcjonuje już od wielu lat. W tym czasie, doczekał się licznej grupy naprawdę wiernych fanów. Niedawno premierę miała najnowsza płyta zespołu. Jeśli jesteście ciekawi, kto w chodzi w jego skład, które piosenki ich autorstwa są najbardziej znane oraz, czy udzielają się w mediach społecznościowych, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

IRA: skład zespołu

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że zespół zaczął formować się jeszcze w 1987 roku. W związku z tym, na rynku muzycznym jest obecny już od 34 lata. Powstał w Radomiu, a jego głównym za jego głównego założyciela uważa się gitarzystę Kubę Płucisza. Na przestrzeni lat, formacja stała się jedną w czołowych grup rockowych w Polsce. Po odejściu Płucisza, pozostali członkowie zdecydowali się zawiesić działalność. Jednakże, w 2001 roku powrócili na scenę. Na chwilę obecną, w skład zespołu wchodzą: Artur Gadowski, Piotr Sujka, Wojciech Owczarek, Sebastian Piekarek oraz Piotr Konca. Z czasem styl ich muzyki zaczął zmieniać się z mocnego brzmienia na pop oraz pop-rock.

IRA to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce.

Zobacz także: Co wiemy o Gromeem?

IRA: kariera

Do tej chwili, na rynku muzycznym w sumie ukazało się 12 albumów studyjnych IRY. Zespół często występuje na scenach polskich i zagranicznych. Na swoim koncie mają także wiele nagród i wyróżnień. Warto zaznaczyć, że cieszą się naprawdę dużą sympatią ze strony swoich odbiorców. Za największe hity grupy niewątpliwie zaliczyć trzeba Wybacz, Miłość, Ona jest ze snu, Powtarzaj to oraz Nie daj mi odejść. W tym roku na fanów zespołu czekała prawdziwa gratka. Mianowicie, ukazał się ich płyta zatytułowana Jutro.

IRA: Instagram

Co ciekawe, na Instagramie możemy znaleźć oficjalny profil zespołu. Widnieje tam on pod nazwą @zespolira. Na chwilę obecną, liczba jego obserwatorów wynosi ponad 3 tysiące użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej