Połącz się z nami

Jaki jest stan zdrowia Doroty Gardias? Pogodynka przeszła operację i właśnie otrzymała wyniki…

Dorota Gardias

Zdrowie i dieta

Jaki jest stan zdrowia Doroty Gardias? Pogodynka przeszła operację i właśnie otrzymała wyniki…

Na początku września Dorota Gardias zdecydowała się wyznać, że wykryto u niej raka piersi. Pogodynka nie zamierzała się poddawać i następnie przeszła operację usunięcia guza. Dzielnie walczyła o swoje zdrowie nie tylko dla siebie, ale również dla swojej ukochanej córki. Niedawno przyszły wyniki badań histopatologicznych. Gwiazda TVN najgorsze ma już za sobą?

Dorota Gardias przeszła operację

Pogodynka ma za sobą ciężki czas. W czerwcu 2021 roku dowiedziała się, że w jej piersi wykryto guza. Choć początkowo lekarze kazali jedynie obserwować tę zmianę, to po kolejnych specjalistycznych badaniach wyszło na jaw, że Dorota Gardias ma raka piersi. Pogodynka nie ukrywała, że po usłyszeniu diagnozy jej świat się zawalił, jednak nie zamierzała się poddawać.

Zobacz także: U Gardias już dawno wykryto guza, jednak nie zlecono badań.

View this post on Instagram

A post shared by Dorota Gardias (@dorotagardias)

Dorota na początku września poddała się operacji, która była konieczna, aby mogła wrócić do pełni zdrowia. Wówczas lekarze pobrali również próbki do badań histopatologicznych, aby zobaczyć, czy będzie potrzebne wdrożenie dodatkowego leczenia np. chemioterapii, czy radioterapii.

Teraz w jednym z wywiadów prezenterka stacji TVN zdradziła, jakie otrzymała wyniki. Bez wątpienia są to dobre wieści.

Dorota Gardias wygrała walkę z rakiem piersi

Prezenterka w rozmowie z Faktem przyznała, że otrzymała wyniki badań histopatologicznych, na które czekała. Jak się okazuje, guz nie był złośliwy i tym samym Gardias nie będzie musiała stosować chemioterapii:

“Jestem taka szczęśliwa, bo badania histopatologiczne nie wykazały, że ten mój guz był złośliwy i nie muszę brać ani chemioterapii, ani stosować radioterapii.

Poczułam wielką ulgę, choć wiem, że co jakiś czas będę musiała kontrolować zdrowie i że nie wolno mi tego zaniedbać. To jest tak straszny kłopot, jak zdrowie siada, zwłaszcza teraz. Bałam się, bo to taka choroba, na którą nie ma się wpływu, gdy się zachoruje, już nic nie można zrobić i ta bezradność jest przerażająca”.

Po raz kolejny również pogodynka zaapelowała do kobiet, aby nie lekceważyły regularnych badań. Tylko szybka diagnoza może uratować życie, czego idealnym przykładem jest właśnie Dorota.

Dorota Gardias.
Dorota z córką Hanią.

Źródło: Fakt / Instagram Doroty Gardias

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Zdrowie i dieta

Do góry