Jakie wykształcenie ma Dorota Szelągowska? Nie uwierzycie, co chciałaby studiować

16 kwietnia 2021
Przez: : M.J

Dorota Szelągowską jest bez wątpienia najbardziej znaną w naszym kraju projektantką wnętrz. Widzowie z jej programów mogą czerpać mnóstwo inspiracji i nic w tym dziwnego, bo Dorota ma do tego smykałkę i wyraźnie widać, że kocha to co robi. Jak się jednak okazuje, Szelągowska nie skończyła architektury, a pracę w telewizji rozpoczęła już jako młoda dziewczyna! Zapraszamy do lektury!

Dorota Szelągowska kariera

Dorota jest polską prezenterką telewizyjną oraz projektantką wnętrz. Prowadziła własne programu, jak i była felietonistką w wielu znanych magazynach. Współpracowała przy produkcji takich znanych show jak: Taniec z GwiazdamiDzień dobry TVN, czy pracowała przy produkcji teledysków. Jednak to programy, w których nadaje wnętrzom nowe życie stały się jej trampoliną do sławy.

Dorota was urządzi, Domowe rewolucje, Polowanie na kuchnie, czy Totalne metamorfozy Szelągowskiej znają niemal wszyscy widzowie. To właśnie dzięki roli projektantki wnętrz Szelągowska zdobyła popularność, a produkcje z jej udziałem są ogromnym źródłem inspiracji. Okazuje się jednak, że Dorota nie skończyła architektury, jak mogłoby się wielu wydawać. W przeszłości studiowała na dwóch kierunkach, których jednak nie ukończyła…

Jakie wykształcenie ma Dorota Szelągowska?

W rozmowie z magazynem Gala Dorota wyznała, że jej kompleksem są właśnie przerwane studia. Szelągowska studiowała dziennikarstwo oraz kierunek o nazwie stosowane nauki społeczne:

“Żałuję strasznie. Studiowałam na dwóch kierunkach: dziennikarstwo i stosowane nauki społeczne. Obu tych kierunków nie skończyłam. I to jest mój kompleks, owszem.”

Okazuje się również, że swoją przygodę z telewizją rozpoczęła już jako 18-latka:

“Ja zaczęłam pracę w wieku osiemnastu lat. W ostatniej klasie liceum już pracowałam w telewizji. Poszłam na casting, dostałam się i tak jakoś zostało. Z jednej strony jest to bardzo przyjemne, a z drugiej jak ma się 41 lat i świętuje się 23-lecie pracy, to jest dosyć zabawne”– powiedziała w wywiadzie dla magazynu Gala.

Zobacz także: Niesamowity wystrój domu Doroty Szelągowskiej!

Dorota przed ukończeniem 30-lat zdecydowała się na skończenie kursu, który pozwolił jej spełniać się w zawodzie projektantki. Jak sama podkreśla, to praktyka jest najważniejsza w tym co robi, a czas spędzony na budowie jest bezcenny:

“Dopiero przed trzydziestką zrobiłam taki kurs, który uprawniał do wykonywania zawodu. Potrzeba bardzo dużo czasu spędzonego na budowie i potrzeba czegoś, czego nie wiem, czy można się nauczyć. Nie chodzi o wyobraźnię przestrzenną. Po prostu albo to masz, albo tego nie masz. Albo wchodzisz do wnętrza i wiesz, jak ono powinno wyglądać, albo nie.”

Wymarzony kierunek studiów Szelągowskiej

Jaki w takim razie jest wymarzony kierunek studiów projektantki? Jak się okazuje, gdyby mogła cofnąć czas nigdy nie poszłaby na architekturę, a wybrałaby wzornictwo przemysłowe. Jednak jak przyznaje, nie zawsze potrzebne są skończone studia, aby robić, to co się kocha:

“Myślę, że gdybym mogła cofnąć czas, to nie skończyłabym wcale architektury, poszłabym na wzornictwo przemysłowe. To jest taka rzecz, która byłaby fantastyczna. Natomiast mamy teraz tyle kursów wszelakich, które mogą nam dać podstawy tej wiedzy.”

Nie da się ukryć, że Dorota ma niesamowity zmysł do przeprowadzania metamorfoz, a my niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć na ekranach naszych telewizorów, jak zmieniła nie tylko mieszkania uczestników swoich programów, ale również ich życie.

Lubicie programy Doroty Szelągowskiej?

Zobacz także: Dorota Szelągowska schudła ponad 30 kg. Jak to zrobiła?

Źródło: Instagram dotindotin

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz