Jan Englert: [wiek, kariera, żona, dzieci, Instgaram]

26 listopada 2021
Przez: : KS

Jan Englert to bez dwóch zdań jedna z najbardziej cenionych person w polskiej branży filmowej. Na przestrzeni lat wcielił się w wiele ról i przyczynił do sukcesów produkcji, a także swoją wiedzę przekazał początkującym aktorom. Sprawdźmy, co wiadomo o jego karierze oraz życiu prywatnym!

Jan Englert: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że aktor urodził się 11 maja 1943 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 78 lat. Pochodzi z Warszawy i tam także kształcił się w na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Studia ukończył w 1964 roku. Co ciekawe, na chwile obecną teraz pracuje tam jako profesor. Oprócz tego, niegdyś pełnił rolę dziekana Wydziału Aktorskiego i rektora.

Jakiś czas temu w swojej książce Bez oklasków zdradził, że zdiagnozowano u niego tętniaka aorty szyjnej. Jednakże, ze względu na wiek aktora, lekarze nie przewidują żadnych interwencji, a jedynie kontrolowanie.

Zobacz także: Co wiemy o córce Jana Englerta – Helenie Englert?

Jan Englert: kariera

Englert ma na swoim koncie wiele doskonałych ról filmowych, ale także teatralnych. Na przestrzeni lat występował na deskach teatrów w całym kraju. Co więcej, sam jest także reżyserem.

Miłośnicy dobrego kina niewątpliwie pamiętają go z roli w filmach takich jak Sól ziemi czarnej, Perła w koronie, Kiler oraz Bogowie, czy Katyń. Oprócz tego, zagrał w serialach telewizyjnych Diagnoza, Dom, Przepis na życie i Sprawiedliwi.

Najnowsza produkcja filmowa, w której pojawił się aktor to Dziewczyny z Dubaju.

Jan Englert żona
Beata Ścibakówna i Jan Englert

Jan Englert: żona

Pierwszą żoną aktora była Barbara Sołtysik. Owocem ich związku jest troje dzieci: Tomasza, Katarzynę i Małgorzatę. Po raz drugi na ślub zdecydował się z aktorką Beatą Ścibakówną. Ich córka Helena poszła w ślady rodziców i także związała się z branżą filmową.

Jan Englert: Instagram

Okazuje się, że aktor nie udziela się w mediach społecznościowych. Na próżno zatem szukać jego profilu na Instagramie.

źródło: Instagram Beaty Ścibakówny

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej