Jednopłciowy ślub dziennikarki TVN. Są zdjęcia z uroczystości!

22 czerwca 2024
Przez: : M.J

Marta Warchoł, ceniona dziennikarka TVN24, zawarła związek małżeński ze swoją partnerką, Iwoną Widomską. Obecni przyjaciele kobiet podzielili się tą radosną nowiną w mediach społecznościowych. Zobaczcie, jak wyglądał ślub dziennikarki TVN.

Związek jednopłciowy dziennikarki TVN

W zeszłym roku, podczas swoich urodzin, Marta Warchoł zamieściła na Instagramie zdjęcie z Iwoną Widomską, która również pracuje w TVN24. Fotografia, na której obie wymieniały się czułościami, była symbolicznym coming-outem dziennikarek. Niedługo później ogłosiły swoje zaręczyny, co spotkało się z falą pozytywnych reakcji zarówno od kolegów z pracy, jak i fanów.

Marta Warchoł zdobyła uznanie widzów jako reporterka TVN24, a teraz ponownie znalazła się w centrum uwagi, biorąc ślub z wieloletnią partnerką. W Polsce nie ma możliwości zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci. Marta i Iwona postanowiły nie czekać na zmiany w polskim prawie i zorganizowały uroczystość na własnych warunkach.

Zobacz także: Aktor “Na Wspólnej” wziął DRUGI ślub! Niedawno rozwiódł się ze znaną aktorką!

Ślub Marty Warchoł i Iwony Widomskiej

Brak regulacji prawnych dotyczących związków jednopłciowych w Polsce skłonił dziennikarki do podjęcia tego kroku. W mediach społecznościowych ich przyjaciółka, Anna Jędrzejowska, również z TVN24, podzieliła się zdjęciami z ceremonii, pisząc:

„W czasie kiedy rządzący zawodzą w sprawie związków partnerskich, moje dwie wspaniałe koleżanki @marta.warhol i @iwo.wid wyznają sobie miłość i oddanie w czasie pięknej, choć nieformalnej ceremonii, co siłą rzeczy staje się dziegciem w miodzie. Polskie prawo jest pod tym względem okrutne, a blokujący zmianę politycy pozostawiają pary homoseksualne na marginesie – bez pełni obywatelskich praw.
Iwonko, Marcik, raz jeszcze życzę Wam spełnienia we wspólnym życiu, a w demokratycznym państwie prawa , polityków rozumiejących więcej …”.

Na ceremonii obecne były także inne gwiazdy stacji TVN24, takie jak Jolanta Pieńkowska, Magdalena Łucyan i Marta Kuligowska. Znane osoby złożyły zakochanym życzenia również poprzez Instagram, wyrażając swoje wsparcie i radość z powodu ich miłości.

Ślub Marty Warchoł i Iwony Widomskiej jest nie tylko wydarzeniem osobistym, ale również symbolicznym gestem w walce o równość małżeńską w Polsce. Decyzja pary o ślubie mimo braku formalnych możliwości prawnych w kraju jest wyrazem ich determinacji i miłości. Ich apel do rządu o legalizację małżeństw jednopłciowych zyskał szerokie poparcie w mediach społecznościowych.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej