Jerzy Baczyński: [wiek, kariera, żona, Paszporty Polityki, Instagram]

17 stycznia 2022
Przez: : KS

Jerzy Baczyński to jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy. Oprócz tego, prowadzi galę Paszportów Polityki. Sprawdźmy, co wiadomo na temat jego kariery oraz życia prywatnego!

Jerzy Baczyński: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że mężczyzna urodził się 18 grudnia 1950 roku. Co za tym idzie, na chwilę obecną ma 71 lat. Pochodzi z Sokołowska, lecz już jako dziecko przeprowadził się na Mazowsze. Następnie ukończył studia na Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Niedługo później był stypendystą dziennikarstwa na Uniwersytecie w Indianie w USA. Później mieszkał i udzielał się zawodowo we Francji.

Redaktor jest ojcem Marii Baczyńskiej z nieformalnego związku z Katarzyną Dowbor. Ich dziecko przyszło na świat w 1999 roku.

Jerzy Baczyński Polityka
Jerzy Baczyński redaktor naczelny Polityki

Zobacz także: Co wiemy o Mariuszu Ziomeckim?

Jerzy Baczyński: kariera

Po powrocie z Francji do Polski Baczyński zaczął pracę tygodniku Polityka. Wraz z upływem czasu, obejmował coraz wyższe stanowiska. Oprócz tego, często pojawiał się w roli eksperta w programach, które emitowana w telewizji. Między innymi, były to Gorąca Linia oraz Coś za coś.

Baczyński jest również autorem kilku pozycji książkowych. Niektóre z nich są jego dziełem, lecz współpracował także z innymi twórcami. Dziennikarz sprawdza się także jako prowadzący różnych gal i wydarzeń. Kilkukrotnie w tej roli mogliśmy zobaczyć go podczas rozdania Paszportów Polityki.

W tym roku, redaktor naczelny Polityki i Grażyna Torbicka poprowadzą galę przyznania Paszportów Polityki, która odbędzie się 18 stycznia. Wszyscy zainteresowani nominacjami oraz tym, kto zwycięży będą mieli okazję śledzić przebieg wydarzenia w telewizji.

Jerzy Baczyński: Instagram

Prowadzący galę przyznania Paszportów Polityki nie udziela się w social mediach. W związku z tym, na próżno szukać jego oficjalnego profilu także na Instagramie.

źródło: Youtube

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz