Afera z Dariuszem O. – Dziewulski nie popiera działań policji! “To był powód do natychmiastowego zatrzymania”!

12 stycznia 2022
Przez: : MC

Jerzy Dziewulski, znany policjant i antyterrorysta skomentował wydarzenia związane z rodziną Joanny Opozdy. Były mundurowy jasno przekazał, jakie ma stanowisko w sprawie. Jego zdaniem Dariusz O. powinien zostać jak najszybciej zatrzymany.

Skandal w rodzinie Joanny Opozdy

W minionym weekend doszło do wstrząsających wydarzeń. Przypomnijmy, że w sobotę 8 stycznia w Busku-Zdroju doszło do strzelaniny, a z broni miał strzelać Dariusz O. – ojciec znanej aktorki. To właśnie wtedy mama Joanny Opozdy w asyście Antka Królikowskiego oraz swojej drugiej córki wybrała się do swojego męża po odbiór własnych rzeczy. Dariusz O. miał zabarykadować się w mieszkaniu, by następnie oddać strzały z broni. Jeden z pocisków przeleciał na wylot przez ścianę.

„Brałem udział w zdarzeniu, w którym padł strzał z pistoletu. Ten strzał przebił ścianę i przeleciał nad głową mojej szwagierki, siostry mojej żony. Strzelał mój teść Dariusz O. Uzbrojony i niebezpieczny, w dalszym ciągu przebywa na wolności” – napisał na Instagramie Antek Królikowski.

Zobacz także: Gwiazdy wspierają Joannę Opozdę

Aktor na swoim Instagramie opublikował również nagranie:

https://www.instagram.com/p/CYg0RURI4P2/

Jerzy Dziewulski zabrał głos

Sprawa budzi ogrom kontrowersji, a sama Joanna Opozda jak i jej najbliżsi nie kryją swojego niepokoju. Ich zdaniem Dariusz O. powinien zostać zatrzymany przez policję, bowiem według nich jest człowiekiem niebezpiecznym.

Zobacz także: Joanna Opozda trafiła do szpitala

Głos w sprawie zabrał również Jerzy Dziewulski – policjant i antyterrorysta, który w rozmowie z Super Expressem wyznał, iż jego zdaniem policja powinna dokonać zatrzymania Dariusza O. Dodał również, że jego zdaniem oddany przez Dariusza strzał nie był przypadkowy i mógł skutkować śmiercią człowieka.

“Strzał z tej broni w kierunku człowieka może skutkować śmiercią i człowiek, który oddał ten strzał, może być oskarżony od usiłowanie zabójstwa. Jest to poważna sprawa, bowiem w tym przypadku właściciel tej broni najpierw słownie straszył, groził, a następnie spełnił swoją groźbę, czyli oddał strzał. W mojej ocenie to powinno być przedstawienie zarzutu o usiłowanie zabójstwa. Było to świadome działanie przestępcze. To nie był przypadkowy strzał. To był strzał, który miał na celu określone konsekwencje. I ten człowiek, który strzelał, musiał sobie zdawać z tego konsekwencje – powiedział Dziewulski w rozmowie z Super Expressem.

Jerzy Dziewulski
scena z: Jerzy Dziewulski, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

Dziewulski zwrócił również uwagę na działania policji, które jego zdaniem nie są poprawne. Zdaniem Jerzego powinno dojść do natychmiastowego zatrzymania Dariusza.

“Nie rozumiem działań policji. Absolutnie nie rozumiem. To był powód do natychmiastowego zatrzymania! Mało tego, to był powód do natychmiastowego rozliczenia go z posiadanej broni. Jego powinno się zatrzymać i przeszukać mieszkanie, bo należałoby założyć, że jest to broń palna, na którą potrzeba zezwolenia. Policja powinna natychmiast po oddaniu strzału wkroczyć do domu, bo nie wiadomo, jak dalej rozegrałaby się ta sprawa. Tam, gdzie jest broń, tam jest natychmiastowa reakcja policji” – dodał Dziewulski.

Podzielacie zdanie Jerzego Dziewulskiego?

źródło: se.pl, Instagram Antka Królikowskiego, AKPA

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej