Sposób siedzenia zdradza wiele na nasz temat! Będziecie zaskoczeni…

Słowa kluczowe:
psychologiasposób siedzenia
23 września 2023
Przez: : K.M.

Jedna z najsłynniejszych psychiatrów na świecie, Judith Joseph zdradza, jak wiele można dowiedzieć się na nasz temat, obserwując jedynie postawę stóp i nóg podczas siedzenia. Będziecie zaskoczeni!

Jak psychiatrzy interpretują nasze gesty?

Doktor Judith Joseph to jedna z najbardziej znanych psychiatrów na świecie. Od pewnego czasu na platformie TikTok dzieli się wiedzą na temat tego, jak pewne gesty podczas siedzenia, zdradzają informacje na temat drugiej osoby. To właśnie z zachowania można dowiedzieć się wiele rzeczy na temat naszej osobowości i ujawnić codzienne emocje.

Zobacz także: Doskonałe napoje na okres jesienno-zimowy, które odbudują naszą odporność

Gesty podczas siedzenia

Stosownie do nastroju i relacji z innymi ludźmi zmienia się mowa ludzkiego ciała. Najprostszy z sygnałów według doktor Joseph to ciągłe stukanie palcami stóp o podłogę. Psychiatra uważa ten gest jako niepokój. Natomiast, skrzyżowane nogi mogą wskazywać na próbę obrony przed ewentualnym zagrożeniem. W takim razie co „mówią” o nas wyciągnięte nogi i skrzyżowane ramiona? To sygnał agresywno-pasywnej postawy w stosunku do naszego rozmówcy.

Doktor Judith Joseph podczas swoich obserwacji zidentyfikowała również u rozmówcy częsty ruch stóp czy wiercenie się na krześle. W pierwszym przypadku może sygnalizować to nadmierną pobudliwość, zdenerwowanie lub nerwowość, a w czasie gdy ciągle się poprawiamy, czyli wiercimy, możemy doświadczać niepokoju adaptacyjnego. Co to oznacza? Nadmierne martwienie się o wydarzenia, które będą miały miejsce w przyszłości.

Co zdradza na nasz temat sposób siedzenia?
Jak psychiatrzy interpretują nasze gesty?

Gestykulowanie rękoma

W naszej mowie ciała główną rolę odgrywają również ręce. Opieranie rąk na biodrach z wysuniętymi łokciami to gest dominacji, a wkładanie rąk do kieszeni z wystawionymi kciukami opisuje pewność siebie i przekonanie o swojej racji. Natomiast, ręce ze schowanymi kciukami w kieszeniach sygnalizują skrępowanie czy niezręczność, a splatanie i zaciskanie rąk przez naszego rozmówcę odbierane jest jako niepewność. Krzyżowanie rąk to inaczej sygnał tworzenia bariery i zamykania podczas rozmowy, z kolei otwarte dłonie są oznaką szczerości.

Analiza gestów to cenne narzędzie psychologii. Dzięki ich znajomości lepiej zrozumiemy nie tylko siebie, ale i innych.

Źródło zdjęć: Canva

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej