Justyna Święty-Ersetic: [wiek, kariera, Igrzyska, mąż, Instagram]

21 lipca 2021
Przez: : KS

Justyna Święty-Ersetic to niewątpliwie jedna z najlepszych biegaczek w Polsce. Już niebawem będzie miała okazję reprezentować biało-czerwone barwy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Lekkoatletka doczekała się już naprawdę licznej grupy fanów. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo o jej karierze, a także życiu prywatnym, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Justyna Święty-Ersetic: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że sportsmenka urodziła się 3 grudnia 1992 roku. Co za tym idzie, nietrudno obliczyć, że na chwilę obecną  ma 28 lat. Wiadomo także, że pochodzi z Raciborza. Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła jeszcze jako dziecko. Już wtedy odnotowała pierwsze udziały w zawodach krajowych, a także międzynarodowych. Co więcej, zaczęła w tym czasie odnosić duże poważne sukcesy w lekkoatletyce.

Zobacz także: Co wiemy o Idze Baugmart-Witan?

Justyna Święty-Ersetic: kariera

Jak już wspominaliśmy, biegaczka rozpoczęła karierę sportową już w reprezentacji juniorskiej, gdzie najlepiej radziła sobie na dystansie 400 metrów. Wraz z upływem czasu, jej sukcesy zaczęły się mnożyć. Na swoim koncie ma występy w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata solo i w sztafecie. Doskonale czuje się zarówno na hali, jak i stadionie. Dotychczas zdobyła wiele medali, a także pobiła rekord Polski na dystansie, na którym występuje. Już niebawem, po raz trzeci będzie reprezentować biało-czerwone barwy podczas Igrzysk Olimpijskich, które tym razem organizowane są w Tokio. Eksperci z tej dyscypliny sportu są zgodni, że kobieta ma lekkoatletka ma realne szanse, aby zdobyć w tym roku medal na jednej z najważniejszych imprez sportowych na świcie.

To już trzeci występ Justyny Święty-Ersetic na Igrzyskach Olimpijskich.

Justyna Święty-Ersetic: mąż

Wielu fanów Justyny Święty-Ersetic interesuje się także jej życiem prywatnym. Okazuje się, że jej mężem jest także sportowiec. Mianowicie, w 2017 roku poślubiła Dawida Erseticia. Mężczyzna trenuje zapasy. Na co dzień jest zawodnikiem Unii Racibórz.

Justyna Święty-Ersetic: Instagram

Biegaczka jest aktyna w swoich social mediach. Profil na Instagramie prowadzi pod nazwą @justyna.swiety.ersetic. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam ponad 58,5 tysiąca użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej