Mahmood & BLANCO: [wiek, Eurowizja, piosenka, Instagram]

6 maja 2022
Przez: : KS

Mahmood & BLANCO to włoski duet, który w tym roku będzie reprezentował swój kraj w konkursie Eurowizji. Czy Włochom uda się powtórzyć sukces z zeszłego roku i pokonać konkurencję? Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ich temat, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Mahmood & BLANCO: kim są?

Nie da się ukryć, że włoski duet wzbudził duże zainteresowanie nie tylko wśród swoich rodaków, ale także odbiorców z zagranicy, także w Polsce. Mahmood, a właściwie

Alessandro Mahmoud to wokalista, który ma korzenie egipsko-sardyńskie. Wiadomo również, że urodził się 12 września 1992 roku, w związku z czym, na chwilę obecną ma 29 lat. Co ciekawe, już raz próbował swoich sił na Eurowizji. Mianowicie, w 2019 roku zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z reprezentantem Holandii.

W tym roku, Mahmood połączył siły z młodszym od siebie Riccardo Fabbriconim. Występujący pod pseudonimem artystycznym BLANCO ma dopiero 19 lat, a już czeka go ważny krok w jego muzycznej karierze. Mimo to, już teraz nazywa się go jedną z największych sensacji ostatnich lat włoskiej sceny muzycznej.

Mahmood i Blanco Eurowizja
Mahmood i Blance – reprezentanci Włoch na Eurowizji 2022

Zobacz także: Co wiemy o Grzegorzu Hyży?

Mahmood & BLANCO: Eurowizja 2022

Mimo, iż na co dzień Alessandro Mahmoud i Riccardo Fabbriconi poruszają się w dość różnych gatunkach muzycznych, tym razem połączyli siły, aby reprezentować Włochy. Utwór, który zaprezentują podczas Eurowizji 2022 to ballada o tytule Brividi. Co ciekawe, ich utwór pobił rekord odtworzeń piosenki na Spotify we Włoszech.

Piosenka Mahmood&BLANCO dotarła także poza granice Włoch. Wpada w ucho również słuchaczom zagranicznym. Czy odniesie sukces na Eurowizji 2022? Tegoroczny finał odbędzie się w dniach 10-14 maja w Turynie.

Mahmood & BLANCO: Instagram

Profile reprezentantów Włoch na Eurowizji 2022 znajdziemy na Instagramie pod nazwą @blanchitobebe oraz @mahmood. Do tej pory oboje z nich doczekało się ponad miliona obserwatorów.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz