Karolina Wójcik: [wiek, walki, KSW, Instagram]

22 kwietnia 2021
Przez: : KS

Karolina Wójcik to jedna z dwóch zawodniczek mieszanych sportów walki, których pojedynek wszyscy zainteresowani będą mieli okazję oglądać podczas gali KSW 60. Na pewno, panie wzbudzą zainteresowanie wśród widzów. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo na jej temat, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Karolina Wójcik: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że zawodniczka mieszanych sztuk walki urodziła się 9 grudnia 1994 roku. W związku z powyższym, na chwilę obecną ma 26 lat. Wiadomo również, że pochodzi z Krakowa, gdzie także na co dzień trenuje w klubie sportowym Grappling Kraków. Co ciekawe, swoją przygodę ze sportem zaczęła już jako 11-latka. Wtedy trenowała bok razem ze swoimi braćmi. Jednakże, po trzech latach klub upadł, a kobieta zaprzestała ćwiczeniom. Po pewnym czasie wyjechała z Polski.

Zobacz także: Co wiemy o zawodniku MMA Adrianie Dudku?

Karolina Wójcik: walki

Ostatecznie zawodniczka MMA zamieszkała w Wielkiej Brytanii, gdzie znalazła pracę. Była jednak pewna, że tam także swoją przyszłość chce łączyć ze sportem. Na początku szukała klubu bokserskiego, lecz bezskutecznie i tak oto trafiła na treningi mieszanych sztuk walki. Po czasie odnalazła się w nich jeszcze bardziej, niż w boksie. To właśnie tam stoczyła swoje pierwsze amatorskie pojedynki. Gdy zaczęła karierę zawodową, szybko udało jej się zdobyć pas wagi słomkowej afrykańskiej organizacji EFC. Oprócz tego, walczyła również we Włoszech i Indiach. Na chwilę obecną, bilans jej walk wskazuje 9 starć wygranych i zaledwie 2 przegrane.

Karolina Wójcik: KSW

Po powrocie do Polski szybko poczuła się pewnie, a niedługo później otrzymała propozycję dołączenia do grona zawodniczek KSW, federacji, którą uważa się za jedną z najlepszych w Europie. Jej debiut miał miejsce w 2020 roku, gdzie pokonała bardziej doświadczoną przeciwniczkę. Najbliższa walka Wójcik odbędzie się już 24 kwietnia 2021 roku podczas gali KSW 60.

Najbliższa walka Karoliny Wójcik odbędzie się na gali KSW 60

Karolina Wójcik: Instagram

Zawodniczka mieszanych sztuk walki prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @karolinaassassin. Na chwilę obecną jej aktywność śledzi tam ponad 3 tysiące użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej