Marcin Matczak: [wiek, kariera, Kanał Zero, Instagram]

29 marca 2024
Przez: : K.M.

Marcin Matczak dołączył do grona ekipy nowego kanału intermetowego “Kanał Zero”, który został założony przez Krzysztofa Stanowskiego. Sprawdźcie szczegółowe informacje na jego temat.

Marcin Matczak: wiek

Mężczyzna urodził się 23 marca 1976 roku w Wodzisławiu Śląskim. Jest wybitnym prawnikiem, radcą prawnym oraz profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Co więcej, Marcin jest także profesorem nauk społecznych w dziedzinie nauki prawne i specjalistą w zakresie teorii i filozofii prawa.

Marcin Matczak: kariera

48-latek w 2002 roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii UW uzyskał na podstawie rozprawy pt. “Kompetencja organu administracji publicznej. Analiza teoretyczno-prawna” stopień doktora nauk prawnych w zakresie prawa. Ta praca otrzymała również nagrodę główną “Fundacji im. Zygmunta Ziembińskiego” dla “najlepszej pracy doktorskiej” z zakresu teorii prawa. Natomiast, w 2011 roku na Wydziale Prawa i Administracji UW na podstawie rozprawy “Summa iniuria. O błędzie formalizmu w stosowaniu prawa”, otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa. Od ponad czterech lat prowadzi kanał na “YouTube” popularyzujący prawoznawstwo oraz podcast pt. “Profesor Matczak”, został także felietonistą w “Gazecie Wyborczej”. Matczak w styczniu tego roku jest jednym ze współprowadzących w “Kanale Zero” i wraz z Bogusławem Leśnodorskim prowadzi program o prawie “Niepoprawnik”.

Marcin Matczak: Kanał Zero

Jaki jest Wasz ulubiony kanał w internecie? Z pewnością macie takie, które są Waszymi faworytami, jednak w ostatnim czasie internauci zdecydowanie stawiają na “Kanał Zero”. Produkcja stworzona przez dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego, który odszedł z “Kanału Sportowego”, przyciąga setki tysięcy widzów na portalu “YouTube”. Na kanale znajdziemy wiele różnych filmów oraz wywiadów, które poruszają najważniejsze otaczające nas tematy. Co ciekawe jako jednego z pierwszych gości mogliśmy oglądać prezydenta Andrzeja Dudę.

Zobacz także: Maciej Dąbrowski – jeden ze współprowadzących “Kanał Zero”

Marcin Matczak: Instagram

Marcin na portalu “Instagram” występuje pod nazwą “marcin.matczak”. Ilość obserwujących go osób z dnia na dzień się zmienia, obecnie ma ponad 34 tysiące followersów.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej