Milena Gajek: [wiek, kariera, The Voice Kids 7, Instagram]

21 kwietnia 2024
Przez: : K.M.

Wielkimi krokami zbliża się siódmy finał najpopularniejszego programu muzycznego w Polsce – „The Voice Kids”. Jedną z finalistek jest Milena Gajek, koniecznie sprawdźcie, co wiemy na jej temat i jak wyglądała jej droga do sukcesu.

Milena Gajek: wiek

Wokalistka ma 13 lat i pochodzi z Lasek koło Złotego Stoku. Od ośmiu lat uczy się w klasie śpiewu Szkoły Artystycznej Open Vocal w Kłodzku. Na swoim koncie ma kilka ogólnopolskich występów na festiwalach wokalnych, na których zdobywała oczywiście różne nagrody.

Dla Mileny muzyka jest najważniejsza, a do jej hobby należy również jazda konno, czytanie książek, a także eksperymentowanie w kuchni.

Milena Gajek: kariera

13-latka podczas tzw. „Przesłuchań w ciemno” zdecydowałą się na utwór Jenis Joplin „Piece of My Heart”. Bez dwóch zdań był to doskonały wybór. Milena swoim talentem urzekła wszystkich jurorów i niemal od razu odwróciła krzesła wszystkich trenerów. Ostatecznie wokalistka wybrała drużynę Afromental. W kolejnym etapie – „Bitwy” Milena, Amelia Puchalska i Ania Jarząbek wykonały wspólnie utwór Darii Zawiałow „Złamane serce jest OK”. Jednogłośnie do kolejnego etapu przeszła tylko Milena. Po występie padły do niej takie słowa od jurorów:

„Zabieramy ze sobą Milenę. Jej głos jest nietuzinkowy” – oznajmił Tomson

„Wodziłam za tobą wzrokiem… To było magiczne, jesteś magiczna. Jestem za tobą!” -dodała Natasza Urbańska

Kolejny etap to „Sing off”, 13-latka ponownie wykonała utwór „Piece od My Heart” i po raz kolejny wypadła kapitalnie! Ostatecznie Milena znalazła się w wielkim finale.

Milena Gajek: The Voice Kids 7

Program „The Voice Kids” to od lat jeden z najpopularniejszych programów typu talent show w naszym kraju. Od 2018 roku emitowany jest na stacji TVP2, a jego prowadzącymi są Tomasz Kammel i Ida Nowakowska. Do programu zgłaszają się osoby w wieku od 8 do 14 lat, jednak regulamin przewiduje uczestnictwo 7- i 15-latków. Pierwszy z etapów to „Przesłuchania w ciemno”, około 100 uczestników wykonuje utwór, a jury odwrócone jest do nich tyłem. Jeśli, któryś z występów skradnie ich serce, to odwraca się do niego swoim przodem i uczestnik trafia do jego drużyny. Jeżeli swój fotel odwróci więcej niż jeden trener, wokalista wybiera, do jakiej drużyny chce należeć. Ten etap kończy się skompletowaniem 18-osobowych drużyn.

Następnie są „Bitwy” – trenerzy ze swoich drużyn wybierają po trzy osoby, które wspólnie zaśpiewają tę samą piosenkę. Z każdego trio trener wybiera tylko jedną osobę. Po „Bitwach” zostaje po sześć osób w każdej drużynie.

„Sing off” – kolejny etap, w którym uczestnicy ponownie wykonują utwory z etapu „Przesłuchania w ciemno”. Po tym trenerzy ostatecznie ogłaszają trzyosobowy skład finałowy. W finale każdy z nich wykonuje piosenkę z cudzego repertuaru, a trener wybiera jednego zawodnika, który znajdzie się w ścisłym finale. Najlepsza trójka wykonuje autorski singiel. Zwycięzcę wybierają telewidzowie poprzez głosowanie SMS. Nagrodą główną w programie jest możliwość wydania singla z wytwórnią „Universal Music Polska” oraz stypendium w wysokości 50 000 zł. W szóstej edycji wprowadzono nagrody dla uczestników zajmujących drugie i trzecie miejsce: odpowiednio 30 000 zł i 20 000 złotych.

Zobacz także: Nikodem Pajączek – niezwykły wokalista siódmej edycji programu „The Voice Kids”

Milena Gajek: Instagram

Młoda wokalistka na „Instagramie” występuje pod nickiem „milenaa_gajek” Ilość jej followersów obecnie wynosi 1106.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej