Tomasz Rożek: [wiek, kariera, Kanał Zero, Instagram]

17 maja 2024
Przez: : K.M.

Kolejnym ze współprowadzących na kanale internetowym „Kanał Zero” jest Tomasz Rożek. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy szczegółowe informacje na jego temat.

Tomasz Rożek: wiek

Dziennikarz naukowy urodził się 30 listopada 1976 roku w Katowicach. Ukończył fizykę i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim, uzyskał stopień doktora nauk fizycznych na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii na Uniwersytecie w Katowicach. Co więcej, prowadzi autorski program „Labirynty wiedzy” w „Radiu eM”, „Nauka jest wszędzie” w „Dzień dobry TVN” oraz niegdyś „Pytania z kosmosu” w „Radio Trójka”.

Tomasz Rożek: kariera

Tomasz jest także założycielem Fundacji „Nauka. To Lubię”. Założona została w 2020 roku, by rozszerzać działalność związaną z popularyzacją nauki. Celem jest działalność oświatowa, edukacyjna i wszechstronne działania na rzecz promowania nauki oraz technologii. 48-latek wydał książkę „Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi”, to zbiór wywiadów z polskimi naukowcami.

Wraz z Dariuszem Rosiakiem tworzy internetowy podcasty „Raport o Stanie Świata”. Od kwietnia 2013 roku na „YouTubie” prowadzi kanał „Nauka. To Lubię”, od 2020 „Nauka To Lubię Junior”, a obecnie również „Naukowe Zero” na „Kanale Zero”.

Tomasz Rożek: Kanał Zero

„Kanał Zero” to kanał internetowy na platformie „YouTube”, który założony został w październiku 2023 roku przez Krzysztofa Stanowskiego. Pierwszy opublikowany film przedstawił formułę kanału. Pierwszym gościem na „Kanale Zero” w programie „Godzina Zero” był prezydent Andrzej Duda. Wywiad przeprowadził z nim Krzysztof Stanowski i Robert Mazurek. Na kanale możemy oglądać programy o różnej tematyce m.in. sport, polityka, prawo, ekonomia, rozrywka, medycyna, militaria czy nauka. Poza Krzysztofem Stanowskim na kanale zobaczymy takie osoby jak: Bogusław Leśnodorski, Marcin Matczak, Tede, Izabela Krzan, Andrzej Twarowski, Robert Gwiazdowski, Dariusz Dzietkarz, czy Rajmund Andrzejczak. „Kanał Zero” bez dwóch zdań stał się jednym z najchętniej oglądanych programów na portalu „YouTube”. Ma ponad milion subskrybentów, a zamieszczone materiały zostały wyświetlone ponad 100 milionów razy.

Zobacz także: Marcin Meller – szczegółowe informacje na temat jednego ze współprowadzących na „Kanale Zero”

Tomasz Rożek: Instagram

Tomasz na portalu „Instagram” występuje pod nazwą „tomasz.rozek”. Ilość jego followersów obecnie wynosi 114 tysięcy, ale jesteśmy pewni, że na tej liczbie się nie skończy.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej